گروه: اخبار استان خبر: 158418 / تاریخ انتشار : 1399/3/5 ساعت : 09:46
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

پاسخ مدیر درمان تامین اجتماعی استان به گلایه شهروندان از هزینه بالای دارو با وجود بیمه

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پرداخت هزینه های زیاد از سوی شهروندان در داروخانه های خصوصی با وجود بیمه بودن پاسخ داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یکی از اهداف صدور بیمه های درمانی، کمک به کاهش فشار و کاستن هزینه های سنگین از دوش بیمه شدگان است.

 

در همین خصوص یکی از شهروندان با ارسال گزارشی از وضعیت بیمه خود گفت:  افرادی که تحت پوشش بیمه  تامین اجتماعی هستند، ماهانه مبلغ  200هزارتومان بیمه پرداخت می کنند، اما بیرون از داروخونه تامین اجتماعی هزینه  داروهای آنها به صورت آزاد حساب می شود.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص اظهارت  شهروند هم استانی برای پرداخت هزینه های زیاد دارو گفت: بر اساس قانون جامع سازمان تامین اجتماعی در بخش دولتی، 90 درصد خدمات بستری و 70 درصد خدمات سرپایی در تعهد سازمان بیمه گر پایه است این موضوع مصوبه شورای عالی بیمه است.

 

پیام اکبری بیان کرد:  در شرایط حاضر این شهروند در بخش خصوصی دچار مشکل است، در بخش دولتی 90 درصد تعرفی دولتی را بر عهده داریم و از طرفی خدمات سرپایی شامل  70 درصد است، تفاوت فاحشی بین تعرفه خصوصی و تعرفه دولتی وجود دارد و مابه التفاوت بخش خصوصی و دولتی بر عهده بیمه شده است.

 

اکبری گفت: دارو دارای تعرفه خاص است و تعرفه دارو در بخش دولتی یا خصوصی تفاوت دارد و تنها تفاوت آن در حق مسوول فنی است، زیرا  دارو دارای قیمت سراسری است، و بیمه شده در هر بخش خصوصی مراجعه کند عملا 30 درصد دارو به اضافه حق فنی دارو را پرداخت می کند، این حق فنی تفاوت دریافتی  در بخش دولتی و خصوصی دارد، و در بخش خصوصی 3 هزار و 500 تومان است یعنی پرداخت 30 درصد پرداخت هزینه دارو به اضافه حق فنی سبب افزایش هزینه ها برای آنها می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.