گروه: اخبار استان خبر: 158417 / تاریخ انتشار : 1399/3/4 ساعت : 11:56
تراژدی مرگ بلوط ها؛

قصه پرغصه آتش سوزی جنگل های گچساران+تصاویر و فیلم

این آتش سوزی که از ظهر روز جمعه در ارتفاعات پشت دانشگاه آزاد(کوه گوهر)آغاز شده است، همچنان ادامه دارد و با وجود تلاش نیروهای مردمی ،منابع طبیعی و بسیج هنوز مهار نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،کار مهار و کنترل این آتش سوزی که درمنطقه کوهستانی،سخت گذر و صخره ای "کوه گوهر"قرار دارد با کُندی پیش می رود و با وجود تلاش نیروهای مردمی و بسیج بیش از ده ها هکتار از مراتع و جنگل های ارتفاعات شمال گچساران همچنان در حال سوختن است.

هرچند مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص علت آتش سوزی گفته است که هنوزعلت دقیق آتش سوزی مشخص نیست اما علت انسانی است که پس از بررسی عمدی یا سهوی بودن آن مشخص خواهد شد.

حکمتیان نیز در ادامه تصریح کرده که از ابتدای سالجاری تاکنون پنج مورد آتش سوزی نقطه ای و جزئی در جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد رخ داده که همه این موارد درگچساران بوده است.

این درحالی است که نیروهای بسیجی، منابع طبیعی، محلی، محیط زیست و دیگر گروه های دوستدار محیط زیست در حال کمک به مهار آتش سوزی هستند ،هرچند بسیاری از نیروها نیز توسط بالگرد به محل آتش سوزی هلی برد شده اند.

 

 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.