گروه: اخبار استان خبر: 158391 / تاریخ انتشار : 1399/3/3 ساعت : 13:04
دبیر آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان لنده خبر داد:

عیدی70 میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان برای توسعه مبلمان شهری لنده

دبیر آبادانی وپیشرفت بنیاد مستضعفان در لنده با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر رفع محرومیت در شهرستان های محروم گفت: 3 پروژه ساماندهی مبلمان شهری با اعتبار 70 میلیارد ریال در لنده اجرا می شود

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مراد مرادی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به ظرفیت های عظیم حادث شده برای توسعه و عمران و آبادانی شهرستان لنده با همکاری بنیاد مستضعفان گفت: یکی از مهمترین رسالت های بنیاد مستضعفان در انتخاب برخی شهرستان ها به عنوان پایلوت برای محرومیت زدایی ایجاد طرح های توسعه و رسیدن به سند چشم انداز پیشرفت و عمران و آبادانی این شهرستان ها بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری است.

 

وی افزود: فعالیت های بنیاد باید در راستای محرومیت زدایی بوده است و با تغییرات صورت گرفته به دنبال تعامل بیشتر و بهتر با اصحاب رسانه هستیم.

 

دبیر آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده تصریح کرد :هیچ وقت یک دست صدا ندارد و باید همه در بحث پیشرفت شهرستان لنده مشارکت داشته باشند.


وی گفت:ترسیم سند چشم انداز آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده نقشه راهی برای آینده روشن و بهتر این شهرستان است لذا همه باید در کنار هم برای تحقق این سند راهبردی تلاش کنیم.

 

مرادی اظهارکرد: وی افزود؛ توسعه فضای سبز و تغییر در مبلمان شهری فرصت مهمی برای مشارکت شهرداری است که خوشبختانه ۳ پروژه مهم با هدف توسعه زیر ساخت های شهری لنده و شهرک های چهارگانه تعریف شد که این پروژه در بنیاد مستضعفان مورد تائید و سهم مشارکتی بنیاد و شهرداری نیز مشخص شد.وی تاکیدکرد:  این سه پروژه مهم بحث ساماندهی مبلمان شهری، بهسازی معابر و احداث بلوار سلامت علوی با سهم مشارکت بیش از 70میلیارد ریالی در دستور کار بنیاد قرار گرفت  که برای اولین بار سهم بنیاد 70درصد است که امیدواریم شهرداری و شورای شهر مقدمات اجرایی شدن این پروژه ها را فراهم آورد.

 

دبیر آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده گفت: این هدیه ای ارزشمند به مناسبت عید سعید فطر به مردم خوب این شهرستان است که امیدواریم ادارات با اجرای مصوبات و انجام تعهدات هرچه سریعتر روند اجرایی این پروژه ها را تسریع ببخشند.

 

وی در ادامه گفت: باتوجه به نبود مصالح برای راه اندازی کارخانه آسفالت شهرداری لنده و مشکلات عدیده مردم در شهرک های فجر، بهاران و سراسیاب بنیاد با خرید بیش از چهار میلیارد ریال شن و ماسه برای راه اندازی کارخانه آسفالت در بحث آسفالت معابر شهری و شهرک های الحاقی به شهر لنده نیز مشارکت داشته است.
 

 

مرادی پور گفت :پروژه بلوار سلامت شهرلنده از خیابان دادگستری شروع و تا میدان کشاورز امتداد خواهد داشت که این پروژه علاوه بر ایجاد یک کمربندی برای شهر برای بحث پیاده روی خانواده ها نیز کاربردهای فراوانی خواهد داشت.


دبیر آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده گفت:اگر مشارکت در بحث مشکلات شهری از سوی مسئولان اجرایی شود می توانیم بخش اعظمی از مشکلات و دغدغه های روز مره مردم را مرتفع سازیم.

 

مرادی پور خطاب به مدیران کل استانی گفت: متاسفانه نوع نگاه مدیران کل به فعالیت های بنیاد در شهرستان لنده باید تغییر کند و باید سهم مشارکتی خود را در بحث پروژه های عمرانی بپردازند تا ضمن راه اندازی پروژه ها بتوانیم با تکمیل این پروژه های آغازگر سایر پروژه های دیگر باشیم.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  در حوزه راه های روستایی نیز اعتبارات خوبی در نظر گرفته شد که در آینده نزدیک جزئیات بیشتر آن از طریق رسانه ها به اطلاع مردم شریف شهرستان لنده به خصوص در روستاها رسانیده خواهد شد.
دبیر آبادانی و پیشرفت شهرستان لنده اظهار کرد: سعی می‌کنیم که استهلاک کار ها را به کمترین سطح ممکن برسانیم که مردم کمتر آسیب ببینند و از اتمام پروژه منعفت و بهره برداری لازم را ببرند.


وی گفت: در حوزه جاده لنده به تشان نیز  در آینده نزدیک شاهد حرکت شتابی شرکت اسکان که زیر مجموعه بنیاد است در این پروژه و سایر پروژه ها باشیم.

 

مرادی پور در ادامه گفت: برخی ادارات کل در خصوص میزان مشارکت خود در پروژه ها تعلل می کنند که این موضوع ضمن ابلاغ به استاندار کهگیلویه وبویراحمد از طریق وزرات خانه مطبوع نیز پیگیری خواهد شد.

 

ور در پایان تصریح کرد: آنچه انتظار ما از جامعه خبری، نخبگان و همه صاحبنظران است بحث مشارکت در توسعه شهرستان لنده به خصوص در حوزه اگاه سازی در خصوص فعالیت های انجام شده در سطح شهرستان لنده است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.