گروه: اخبار استان خبر: 158385 / تاریخ انتشار : 1399/3/3 ساعت : 10:22
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان؛

سوم خرداد از درخشان ترین صحنه های دفاع مقدس است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 3 خرداد از درخشان ترین صحنه های دفاع مقدس است به تشریح برنامه های این روز پرداخت.

سرهنگ پاسدار امیر عباس آسمند در گفتگو با صبح زاگرس  گفت :حماسه آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران  و سالروز اراده یک ملت است.

 

وی سوم خرداد را یادآور تجلی اراده و غرور ملت ایران در آزادسازی خرمشهر و از درخشان‌ترین صحنه‌های دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: همه کسانی که این روز بزرگ را رقم زدند، سهم بسزایی در سرافرازی و صلابت امروز ایران اسلامی داشته و آرامش و اقتدار جامعه ما مرهون فداکاری و ایثار بی‌مانند آنها است.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تاکید کرد : آزادسازی خرمشهر از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در سال 1361 در جنگ تحمیلی عراق با ایران بود که این شهر پس از 578 روز از اشغال رژیم بعث عراق آزاد شد.

 

وی گفت :سوم خرداد نه فقط یادآور آزادی خرمشهر که یادآور فداکاری ها و ایستادگی های تحسین برانگیز مدافعان ایران اسلامی در برابر نیروهای متجاوز است. ایران و ایرانیان امروز یک بار دیگر خاطره آزادسازی خرمشهر را گرامی می دارند.

 

آسمند با بیان اینکه به مناسبت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر از اپلیکیشن 40 شهید شاخص استان رونمایی می‌شود، ابراز کرد: انتشار کلیپ و نماهنگ در فضای مجازی، انتشار نمایش رادیویی در فضای مجازی، تولید نماهنگ مقاومت و پیروزی و تولید آلبوم موسیقی سردار سلیمانی از دیگر برنامه‌های مهم سالروز حماسه سوم خرداد است.

 

مدیر کل حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در تشریح برنامه های این روز مقدس گفت : غبارروبی و عطر افشانی گلزار مطهر شهدا، اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و نشر مفاهیم ملی دفاع مقدس از طریق انتشار آگهی، بیانیه، پیام و غیره و فضاسازی شهری و محیطی ، سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا ،تجلیل  از رزمندگانی که در عملیات بیت‌المقدس شرکت داشتند، خاطره‌گویی و سخنرانی پیشکسوتان دفاع مقدس پیش از خطبه‌های نماز جمعه (در صورت برپایی نماز جمعه) و خاطره‌گویی پیشکسوتان دفاع مقدس در ادارات و مساجد از  برنامه‌های سالروز حماسه سوم خرداد است.

 

وی سرکشی از روحانیون رزمنده، تولید و پخش اینفوگرافی روحانیون رزمنده در فضای مجازی متناسب با سوم خرداد، برگزاری نمایشگاه مستند اسنادی، ثبت و ضبط مصاحبه تاریخ شفاهی از رزمندگان و برگزاری نمایشگاه سوم خرداد در قالب ستاد استانی را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت سالروز حماسه سوم خرداد در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد به برنامه‌های سالروز حماسه سوم خرداد در این استان اشاره داشت و عنوان کرد: امسال با توجه به بحث بیماری کرونا، تلاش شده است که برنامه‌ها بیشتر به سمت فضای مجازی سوق داده شود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.