گروه: اخبار استان خبر: 158379 / تاریخ انتشار : 1399/3/3 ساعت : 09:03

مقاومتِ سوم خردادی،لازمه تحقق گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب به عنوان آرمان و مطالبه امام انقلاب ، از امتی که مقاومت نسل گذشته شان خرمشهرها را آزاد کرد،به منزله عملیات بیت المقدس ها ، بسیج نیروهای جوان انقلاب و نقش آفرینی آنها، باز هم دژهای مستحکم دشمنان را یکی پس از درگیری در هم می شکند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ محمد رمضانی، فعال فرهنگی وسیاسی گچساران در مطلبی در خصوص سالروز فتح خرمشهر نوشت:سالروز فتح خرمشهر در بررسی ها یک نقطه قوتی بود برای استمرار و ادامه جنگی که در طول تاریخ نه تنها در منطقه، بلکه در جهان از بابت بی عدالتی در لشکر کشی در قرون اخیر کم نظیر بود.

جنگی که قدرت های مدعی جهان و منطقه با تمامی امکانات و پیشرفته ترین سلاح و تجهیزات جنگی ، در مقابل کشور تازه استقلال یافته ای که  حتی در داخل کشور هم ایادی استکبار جهانی (غرب و شرق ) با ایجاد نا امنی و یاس ، کمک کار و همراه این ظلم بزرگ تاریخ بودند.

اما انگیزه الهی ، نفس گرم و الهی حضرت امام (ره) و حضور مردمی توانست دژه های شکست ناپذیر دشمن را یکی پس از دیگری در هم شکند.

یکی از این دژها که با عملیات بزرگ بیت المقدس و با رمز یا علی بن ابی طالب علیه السلام بر چیده شد، فتح خرمشهر بود.فتحی که بزرگی کار به حدی بود که باز شدن آن بدست بشر در تخیل ها هم اصلاً تصور نمی شد.

آزاد سازی شهر خونین شهر (خرمشهر) بود و امام انقلاب در آن روزها با وصف این پیروزی فرمودندکه"

خرمشهر را خدا آزاد کرد"،و این در حالی است که جانشین خلف امام (ه)،مقام معظم رهبری فرموده اند که "خرمشهرها در پیش است".

بنابراین اگر آنروز یک جنگ سخت با دست های خالی بود ، اما خروجی آن با پیروزی های بزرگ رقم می خورد.

امروز هم در جهاد اکبر در مقابل تلاش های خناسان و شیطان صفتان که با ایجاد جبهه در مقابل ارزشهای انقلاب قد علَم کرده ، دنیا طلبی ، دنیا زدگی و نیز سهم و ارث خواهی شان ،باورها و اعتمادها را هدف  قرار داده اند.

گام دوم انقلاب به عنوان آرمان و مطالبه امام انقلاب ، از امتی که مقاومت نسل گذشته شان خرمشهرها را آزاد کرد،به منزله عملیات بیت المقدس ها ، بسیج نیروهای جوان انقلاب و نقش آفرینی آنها، باز هم دژهای مستحکم دشمنان را یکی پس از درگیری در هم می شکند.

در یک ماه گذشته که بسیاری  از خانواده ها  در مقابل ویروس منحوس کرونا دچار آسیب شده بودند،بازهم ملت بزرگ ایران اسلامی نگذاشتند فرمان امامشان زمین بماند و رزمایش کمک مومنانه را با الگوگیری از امیرالمومنین علی (ع) به اجرا گذاشتند و شبها در کوچه و پس کوچه ها، نیازمندان دیارشان را یاری کردند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.