گروه: اخبار استان خبر: 158369 / تاریخ انتشار : 1399/3/2 ساعت : 14:45
امام جمعه کهگیلویه در گفت و گو با صبح زاگرس؛

اسرائیل نه تنها حکومت بدون زمین بلکه ملت واحدی نیز ندارد

امام جمعه دهدشت: اسرائیل نه تنها حکومتی بدون زمین بلکه ملت واحدی نیز ندارد و ساکنان آن مهاجرانی از بیش از 100 کشور با ملیت های مختلف با رنگ و نژاد و زبان و فرهنگ های متفاوت اند که به صرف یهودی بودن به فلسطین آمدند.

 حجت الاسلام والمسلمین علی وحدانی فر در  گفتگو با صبح زاگرس در خصوص روز جهانی قدس گفت: یک نگاه ایدئولوژیک به موضوع روز قدس و نابودی رژیم جنایتکار صهیونیستی وجود دارد و آن این است که بنیانهای رژیم صهیونیستی بر چند ستون متزلزل و دروغ بنا شده که اولین ستون آن این است که اسرائیل موجودیت خود را بر زمین ملت دیگری ساخته است.

 

امام جمعه دهدشت گفت: شرط اول تشکیل جامعه و حکومت زمین است. جامعه و حکومتی که حتی زمین آن اشغالی و حتی زمین آن متعلق به  مردم دیگری است چگونه می تواند به تشکیل حکومت امیدوار باشد.

 

وی اضافه کرد: دومین چالش جدی برای اسرائیل شهروندان و مردم آن ها هستند. اسرائیل نه تنها حکومتی بدون زمین بلکه ملت واحدی نیز ندارد و ساکنان آن مهاجرانی از بیش از 100 کشور با ملیت های مختلف با رنگ و نژاد و زبان و فرهنگ های متفاوت اند که به صرف یهودی بودن به  فلسطین آمدند. آن ها حتی هویت یکسان و واقعی ندارند.

 

امام جمعه کهگیلویه(دهدشت) با اشاره به اختلافات مردم اسرائیل گفت: گسل های فعال و شدیدی نیز بین آن ها وجود دارد و مهمترین سیاست های آن ها سیاست آپارتاید یا برتری نژادی است. برتری سفید ها بر سیاه ها، برتری یهودی ها بر عرب ها و مسیحی ها. این ها همه پاشنه آشیلی است که برای صهیونیست ها وجود دارد و آن ها قطعا نمی توانند از این برهه به راحتی عبور کنند.

 

وحدانی فر گفت: قبلا ایده سازشی بین آن ها وجود داشته و از حدود چند ماه گذشته ایده سازشی هم بین مردم این سرزمین اشغالی وجود ندارد  اما روز قدس تبدیل به یک نهضت جهانی شده و امام خمینی(ره) با اعلام روز قدس عالم اسلام را از خواب بیدار کرد.

 

وی اضافه کرد: امروز دنیا مطمئن باشد که ما فلسطین را تنها نخواهیم گذاشت.اسرائیل و رژیم غاصب صهیوزسیتی در حال کشیدن  نفس های آخر خود است.

 

حجت الاسلام والمسلمین وحدانی فر با اشاره به تفاوت های روز قدس امسال گفت: تفاوت روز قدس امسال با سال های گذشته این است که همه گروه های فعال در فلسطین امسال تنها راه  پیروزی را مقاومت و ایستادگی می دانند و مهمترین حامی خود، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را از دست داده اند.

 

وی گفت: جنایات رژیم صهیونیستی باید برای مردم گفته شود. در ماه مبارک رمضان زن یهودی و مسلمان را که این اندازه انسانیت و اسلام برای آن ارزش قائل است را چگونه با آن رفتار می کنند و زن و کودکان را در خیابان ها با زبان روزه آزار و اذیت می کنند.

 

امام جمعه کهگیلویه گفت: جنایات این ها کودک کشی، عدم اجازه پروازهای هوایی است، این رژیم غاصب از زمین و هوا غزه را محاصره کرده است.

 

وی رژیم صهیونیستی را بدتر از کرونا دانست و گفت: اگر امروز ما با کویید 19 مقابله می کنیم ملت مظلوم فلسطین از 1948 تا الان با کوید اسرائیل مقابله می کنند و در قرنطینه هستند.

 

وحدانی فر گفت: مسلمین وظیفه دارند که در این راه ایستادگی کنند. امروز کشور و آزادی خواهی وجود ندارد که علیه اسرائیل فریاد نزنند.

 

وی در پیایان گفت: ایران اسلامی تا آزادی قدس شریف سکوت نخواهد کرد و در مقابل جنایت های رژیم جعلی صهیونیسم کوتاه نخواهد آمد تا آزادی قدس محقق شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.