گروه: اخبار استان خبر: 158305 / تاریخ انتشار : 1399/3/1 ساعت : 09:55
معارفه ای بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی؛

واکنش معاون آموزش و پرورش استان به اظهارات خاص رئیس سابق/گرمسیر و سردسیر فرقی ندارد/دلشاد با شعار ندای وحدت آمد

صبح امروز نشست تکریم و معارفه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد برگزار شد که البته با حواشی نیز همراه بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست تکریم و معارفه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد برگزار شد.

حسن زاده رئیس سابق آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: انتظار می رفت با توجه به این شرایط کرونا و اینکه ایام امتحانات است اخلاق را رعایت می کردند و تا پایان امتحانات صبر می کردند.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش شهرستان در این چند سال در بخش ها و مسابقات مختلف توانست رتبه های برتر زیادی را کسب کند، یک مدرسه شهرستان بویراحمد به اندازه کل استان در یک سال قبولی پزشکی داشته است برای تجهیز مدارس شهرستان بویراحمد با همراهی مدیرکل از بخش نوسازی کشور 3 میلیارد تومان اعتبار گرفتیم.

رئیس سابق آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد عنوان کرد: اقای زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا از صفر تا صد برای من سنگ تمام گذاشت که تقدیر و تشکر می کنم.

حسن زاده که از این انتضاب ضرب العجلی گلایه مند بود گفت: افتخار می کنم که فرزند شهیدهستم، برخی ها برنامه کردند و در استان مرد بزرگی چون ایت الله ملک حسینی را از استان حذف کردند.

وی افزود: 8 سال است که یک بویراحمدی مدیرکلی آموزش و پرورش را تجربه نکرده است، یکی از دلایل آن عدم اتحاد بویراحمد است، برخی ها در استان برنامه ریزی می کنند بویراحمد را حذف کنند.

حسن زاده گفت: نماینده فعلی استان روشنفکر هیچ نقشی در برداشتن من نداشته است از ایشان تشکر می کنم، به خاطر دانش آموزان و اینکه ایام امتحانات است اجازه می دادید به پایان برسد و بعد انتصاب انجام می شد، دیروز مجلس تمام شد و امروز اعلام کردندباید بروم.

وی خطاب به رئیس جدید آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: هر لحظه و هر ساعت که بخواهید من در کنارت هستم و همراهی می کنم، همیشه از انتقالی هایی که در شورای آموزش و پرورش انجام می شد از بویراحمدی ها دفاع کردم.من فریاد تابلوی بویراحمد بودم.


معاون اداره آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: ما فرهنگی هستیم و باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم فرهنگی یعنی ادب علم و فرهنگ.نقش معلمان اساسی است امیدوار هستیم این بلای کرونا از بین برود البته حسناتی هم داشت.


اردشیر یاری بیان کرد: ایل بویراحمد را پیشانی استان می دانم، گجستان و تنگ تامرادی را افتخار استان می دانم ما یک استان هستیم پیوند سببی و نسبی داریم اگر جزیره ای فکر کنیم قطعا ضرر خواهد داشت باید یک استان هم دل داشته باشیم، همه پتانسیل های استان می توانند در کنار هم قدرت عظیم باشند اگر انگور سی سخت شیرین است نفت گچساران این کشور را می چرخاند بیشترین فامیل را من در ایل جلیل دارم برای این طوایف ارزش قائل هستیم.


وی افزود: در مورد خودم هر قضاوتی شود ایرادی نمی گیرم اما در طول ۲۳ سال دوستی با زارع پور هیچ دروغی از وی نشنیدم انسانی شایسته و بایسته است انسانی شریف و فرهیخته هستند؛ آقای حسن زاده بحث بویراحمد را پررنگ کرد میگویم همیشه شعبان یک بار هم رمضان.یاری ادامه داد: نمی خواهم برخی مسائل را پررنگ کنم آیا در لوداب، مارگون، سی سخت و بویراحمد از بچه های غیر از بویراحمد گذاشتیم، ۶ معاون ما از بچه های بویراحمد است، با افتخار کنار هم کار می کنیم بحث سردسیر و گرمسیر نیست، اگر می خواهیم توسعه پیدا کنیم باید کنار هم باشیم این جا مرکز استان است و نمی شود دیوار بکشیم که کسی نیاید، در سایه اتحاد باید کار کنیم.وی ادامه داد: شریعتی دوست فرهیخته ای بود به وجودش افتخار میکنم، ۹ ماه روی نرفتن وی پافشاری کردیم، هاشمی نیز از بزرگترین روسای ما بود، نمیخواهم بگویم چه کسانی پشت رفتن اقای هاشمی بودند اقای حسن زاده هم من و هم شما می دانیم چه کسانی پشت رفتن وی بودند ما بچه گرمسیر و سردسیر نداریم باید در کنار هم باشیم، بحث هایی که باعث افتراق و جنجالی بوده است را کنار بگذاریم.

 

رئیس جدید آموزش پرورش شهرستان بویراحمد نیز در این نشست گفت: تجربه کاری، تحصیلات، سوابق کاری، نظم و انضباط و معیارهای معنوی مثل تواضع، فروتنی، صبر و صداقت و معیارهای مکتبی مثل توکل بر خدا، ترس از خدا و ...برای یک مدیر مهم است، سعه صدر، بلند همتی از مهمترین ویژگی های یک مدیر است نظم و انضباط نیز دومین ویژگی مهمی است که یک مدیر باید داشته باشد.


دلشاد بیان کرد: صداقت باعث حفظ آبروی هر فرد می شود اگر صداقت نباشد مدیر وجاهت اجتماعی پیدا نخواهد کرد، مشورت شاخصه اصلی یک مدیر است امانتداری نیز دیگر ویژگی یک مدیر است خیانت در امانت بزرگترین خیانت به مردم است.


 وی به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرده و گفت: رهبر انقلاب در این بیانیه  به تبیین دستاوردهای چهار دهه انقلاب در همه زمینه ها اشاره کردند و توصیه هایی داشتند که جهادی بزرگ برای ساختن ایران اسلامی می خواهد این جهاد بزرگ بدون جهاد علمی تحقق پیدا نمی کند .


دلشاد ادامه داد: تزکیه همراه با تعلیم مهم است رهبر انقلاب در این بیانیه ظرفیت ها را بیان کردند و از جوانان صحبت کردند، جوانان یک ظرفیت بزرگ هستند باید از آنها استفاده کنیم.وی افزود: تنها مسیر توسعه هر کشوری تربیت نیروی انسانی متناسب با الگوی اسلامی ایرانی است این مورد جز در آموزش و پرورش تحقق پیدا نمی کند آموزش پرورش یک نهاد اجتماعی است.

 

دلشاد ادامه داد: برای یک حرکت همه دستگاه ها باید دست به دست هم دهند، امکان اشتباه از آموزش و پرورش وجود ندارد زیرا کسانی را ما تربیت می کنیم که اگر اشتباه کنیم به خودمان بر می گردد.

 

وی در پایان گفت: یک مدیرکل پیدا کنید که بتواند با همه تفکرات سیاسی کار کند، مدیرکل آموزش و پرورش استان اخلاق مداری را رعایت کرد، قسم جلاله می خورم که نگاه منطقه ای ندارد، اداره حقوقی، اداره روابط عمومی و اداره سنجش صد درصد بویراحمدی است فقط شاید دو بخش این گونه نباشد.

 

گفتنی است  کورش دلشاد به سمت مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد منصوب و جایگزین علی حسن زاده شد.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.