گروه: اخبار استان خبر: 158289 / تاریخ انتشار : 1399/3/1 ساعت : 09:06

ضرر مالی هنگفت بارسلونا به 70 خانواده استرالیایی!

شیوع کرونا و مسدود شدن منابع مالی باشگاه بارسلونا تبعات سنگینی روی فعالیت های خارج از اسپانیای این باشگاه داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس "ورزش سه"، باشگاه بارسلونا از جمله باشگاه هایی است که در بیشتر نقاط دنیا اقدام به تاسیس مدارس فوتبال کرده و به رشد و پروش کودکان و نوجوانان عاشق فوتبال کمک می کند. استرالیا یکی از همین کشورهاست که باشگاه کاتالان در دو شهر آن یعنی سیدنی و بریزبین مدارس فوتبالی دایر کرده بود که حالا دیگر وجود خارجی ندارند چرا که به دلیل شیوع کرونا برای همیشه بسته شده اند.

 

 

Brisbane Roar step in to help families stung by Barcelona FC's ...

 

 

عجیب اینکه هفته گذشته باشگاه بارسلونا به خانواده هایی که کودکان و نوجوانان شان در این مدارس فوتبال مشغول بودند، اعلام کرده است که مبالغ شهریه را پس نخواهد داد. طبق ادعای "9News"، این رقم 350 هزار ذلار تخمین زده می شود که باعث عصبانیت شدید 70 خانواده استرالیایی شده است.

هرچند شرکت وابسته به باشگاه بارسلونا که اقدام به دایر کردن مدارس فوتبال کرده بود، عنوان کرده است که تحت تاثیر شیوع کرونا ورشکسته شده و قادر به پس دادن 350 هزار دلار بدهی خود به خانواده ها نیست اما طبق گزارش "9News"، بارسلونا هزاران دلار بدهی عقب مانده نیز برای اجاره تاسیسات خود در" Pine Hill Football Club" دارد.

 

 

 

 

بسته شدن این دو آکادمی فوتبال در سیدنی و بریزبین باعث ناامیدی شدید خانواده هایی شده که امیدوار بودند روزی فرزندان شان در استرالیا یا خارج از آن تبدیل به یک فوتبالیست خوب شوند.

بِبِه موناگان برای مثال یک سال پس انداز کرده بود و مبلغ رهن خانه خود را برای محقق شدن رویای پسرش هانتر هزینه کرده بود که نزدیک به 28 هزار دلار تخمین زده می شود اما حالا چیزی جز ناامیدی برای او باقی نمانده است.

 

در حال حاضر باشگاه بریزبین روآر پیشنهاد داده است تا 250 هزار دلار برای این بازیکنان هزینه کرده و آنها را به مدت یکسال به صورت رایگان در اختیار بگیرد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.