گروه: اخبار استان خبر: 158276 / تاریخ انتشار : 1399/3/1 ساعت : 19:12
رئیس اداره امورعشایری شهرستان لنده خبرداد:

آغاز بازگشایی مناطق عشایری در لنده/اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ورود های عشایری برای پیشگیری از کرونا

سید صفدر نیک ائین از بازگشایی محورهای ارتباطی مناطق عشایری و آغاز کوچ عشایر در شهرستان لنده خبرداد.

رئیس اداره امور عشایری شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،با اشاره به آغاز فصل کوچ عشایر در مناطق مختلف گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور امسال فصل کوچ بدون شک متفاوت تر از سال های گذشته است که لازم است که تدابیر لازم در خصوص پیشگیری از شیوع این بیماری لحاظ شود.

 

وی افزود: عملیات بازگشایی جاده های عشایری در مناطق دلی مهرجان، کوه سیاه، دلی خیارکار و کوه سفید از روز گذشته از دلی مهرجان شروع شده  و در طی روزهای آینده تمام مسیرها بازگشایی خواهند شد.

 

سید صفدر نیک آئین تصریح کرد: در صورت تامین اعتبارات لازم  نیز یک دستگاه لودر دیگر کار بازگشایی این مناطق را سریعتر انجام خواهند داد که باید اعتبار لازم تامین شود.

 

وی در ادامه تاکیدکرد: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق عشایری از مهمترین تاکیدات ما به عشایر است که امیدواریم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی این مهم نیز رعایت شود.

 

رئیس اداره امورعشایری شهرستان لنده گفت: انتظار داریم عشایر نسبت به پیگیری و جلوگیری از ریشه کنی گیاهان داروئی در منطقه توجه لازم را داشته باشند و از قطع درختان جنگلی نیز باید جلوگیری کنند.

 

وی تاکیدکرد: یکی از چالش های مهم پیش رو بحث بارندگی های بهاره است که انتظار داریم عشایر از برپایی ورود های عشایری در مسیر دره های فصلی خودداری کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.