گروه: اخبار استان خبر: 158271 / تاریخ انتشار : 1399/3/1 ساعت : 08:54
مدیر کل میراث فرهنگی در گفتگو با صبح زاگرس:

سد شاه قاسم بویراحمد به عنوان پایلوت گردشگری معرفی می شود

مدیر کل میراث فرهنگی با اشاره به ظرفیت های گردشگری در سد شاه قاسم گفت: هر گونه ساخت و ساز درسد شاه قاسم بر اساس طرح مطالعاتی و الگوی منطقه ای است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ جاذبه های گردشگری فراوانی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، این جاذبه ها نقش مهمی در رونق این صنعت و افزایش درآمدهای حاصل از این موضوع دارد؛ از جمله ظرفیت های که می توان از آن برای توسعه گردشگری بهره برد سد شاه  قاسم است.

 

دریاچه سد شاه قاسم از جاذبه های گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد است؛ این دریاچه در ۵ کیلومتری جنوب یاسوج قرار دارد و با ترکیب  جنگل‌های بلوط اطراف آن، منظره‌ای بی‌نظیر خلق کرده است.

 

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص  توسعه ظرفیت های گردشگری  سد شاه قاسم گفت: برای توسعه گردشگری در این نقطه از استان، فراخوانی جهت واگذاری این منطقه به یک بهره بردار صورت گرفت، و  این بهره بردار به دنبال این است  با سرمایه گذاری این منطقه را به عنوان یک پایلوت گردشگری خوب معرفی کند.

 

مجید صفایی بیان کرد: این واگذاری با نظارت مستقیم اداره کل میراث فرهنگی استان صورت می گیرد، و وظیفه داریم از این سرمایه گذار برای توسعه گردشگری استان حمایت شود، تا در آینده شاهد حضور گردشگران و مسافران در این مکان گردشگری باشیم.

 

صفایی اضافه کرد: سرمایه گذار باید زیر مجموعه دفتر فنی میراث فرهنگی ساخت و سازهای خود را بر اساس طرح مطالعاتی و الگوی منطقه  برای حفظ طبیعت کار کند.

 

 

 در ادامه تعدادی از تصاویر این منطقه گردشگری در زیر آمده است: 

 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.