گروه: اخبار استان خبر: 158268 / تاریخ انتشار : 1399/2/31 ساعت : 12:46
جزئیات نشست شورای سلامت کهگیلویه؛

مشخص شدن شرایط برگزاری نماز عید فطر/اعمال محدودیت های ترافیکی در تعطیلات عید فطر

فرماندار شهرستان کهگیلویه از اعمال محدودیت های ترافیکی در ایام تعطیلات عید فطر خبر داد و نسبت به پیک جدید بیماری کرونا با توجه به همجواری با برخی استان های درگیر هشدار داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز جلسه شورای سلامت در فرمانداری شهرستان کهگیلویه با حضور مسئولین شهرستان و برخی از انجمن های مردم نهاد  برگزار شد.

 
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین علی وحدانی فر امام جمعه  کهگیلویه گفت: در دین اسلام تاکیدات فراوانی در مورد رعایت بهداشت هم در قرآن و هم در روایات وجود دارد و حتی اسلام به شست و شوی لباس ها و نظافت شخصی تاکید می کند و ضرافت های خاصی در مسأله بهداشت وجود دارد.
 
 
وحدانی فر گفت: کرونا نباید باعث شود بهداشت عمومی و بهداشت محیط فراموش شود و هم  اکنون نیز شرایط شهر دهدشت اصلا مطلوب نیست و این شهر از نظر بهداشتی میتواند بهتر باشد و ادامه این وضعیت آثار زیان باری در زمینه سلامت برای مردم خواهد داشت.
 
 
وی افزود: با وجود تاکید ستاد کشوری بر برگزاری نماز عید فطر، این فریضه در شهرستان کهگیلویه در مساجد شهرها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.
 
 
وحدانی فر گفت: نگرانی های در مورد شرایط خوزستان و بازگشت کارگران فصلی به شهرستان وجود دارد؛ در این مدت باید هم رسانه ها و هم انجمن های مردم نهاد و گروه های جهادی اطلاع رسانی لازم را برای مردم انجام دهند.
 
 
امام جمعه کهگیلویه گفت: باید به این نظام سلامت در کشور افتخار کنیم. مستأصل شدن نظام های سلامت در بسیاری از کشور ها در شرایط کنونی مشخص شده است.
 
 
وی با اشاره به کارآمدی نظام سلامت کشور گفت: حتی در برخی از مناطق و شهرها،  با رعایت برخی از مسائل و پروتکل های بهداشتی همین اندازه بیمار نیز وجود نخواهد داشت.
 
 
علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه گفت: ویروس کرونا بسیاری باهوش و زیرک است و در جایی که تصورش را نمی کنیم قربانیان خود را انتخاب می کند.
 
 
اتابک گفت: با وجود اینکه شرایط را در روزهای اخیر ثابت نگه داشتیم اما احتمال بوجود آمدن پیک جدید بیماری در شهرستان کهگیلویه با توجه به همجواری با سایر استان ها از جمله خوزستان و بوشهر وجود دارد.
 
 
وی با اشاره به نزدیکی تعطیلات عید فطر گفت: همه این عوامل مطرح شده خطر جدیدی را گوشزد می کند که ما باید در ایام عید سعید فطر بتوانیم خود را از این گردنه خطرناک نجات دهیم و در شورای تامین محدودیت های ترافیکی رفت و آمد را در ورودی ها و حتی در شهر دهدشت اجرا خواهیم کرد.
 
 
فرماندار کهگیلویه با اشاره به کم توجهی برخی از مردم در مورد هشدارها و توصیه های بهداشتی گفت: عمر مسأله کرونا در بین مردم در حال شکسته شدن است و این در حالی است که آمار ابتلا در کشور بالاست.
 
 
اتابک اضافه کرد: با وجود تلاش های شبانه روزی باز هم نهادهای مختلف باید پای کار آیند تا با همکاری هم در ایام عید فطر بتوانیم شرایط را در شهرستان کنترل کنیم.
 
 
وی گفت:  برخی از دانش آموزان در این روزها برای رفع اشکال در مدارس حضور پیدا می کنند و با توجه به بحث کرونا آموزش موارد بهداشتی به دانش آموزان نیز لازم است.
 
 
یکی از مهمترین حواشی این جلسه عدم حضور شهردار دهدشت برای چندمین بار در جلسات فرمانداری بود که مورد توجه حاضرین قرارگرفت.
 
 
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.