گروه: اخبار استان خبر: 158228 / تاریخ انتشار : 1399/2/30 ساعت : 15:15

مزاحمت آمریکا برای نفت کش های ایرانی ؟

عراقچی معاون وزارت خارجه ایران سفیر سوئیس در تهران را به عنوان حافظ منافع آمریکا احضار کرد و به او نسبت به هر گونه مزاحمت برای کشتی‌های ایرانی از ناحیه آمریکا هشدار داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به هر میزان کشتی‌های حامل سوخت ایرانی به ونزوئلا نزدیکتر می‌شوند بر میزان حساسیت موضوع و البته احتمال مزاحمت‌ها از سوی آمریکا برای این کشتی‌ها افزوده میشود. کشتی‌های مذکور با پرچم ایران و بدون آنکه رادار‌های مسیر یاب خود را خاموش کرده باشند به ونزوئلا و در بغل گوش آمریکا نزدیک می‌شوند.

اخبار اقتصادی- در مقابل تهدید‌های آمریکا کشتی‌های ایرانی در عمل ثابت کرده اند که هیچ ارزشی برای تحریم‌های آمریکا علیه ایران که این روز‌ها دوسالگیشان را پشت سر گذاشته اند قائل نیستند.

- اعزام کشتی‌ها به ونزوئلا در حقیقت حامل این پیام است که تحریم‌های آمریکا آنچنانکه ادعا می‌شود موثر نبوده اند و بهای سوخت موجود در این کشتی‌ها پیشتر از ونزوئلا و در قالب طلا دریافت شده است.

- اگرچه احتمال مزاحمت از سوی آمریکا برای این کشتی‌ها دور از ذهن نیست، اما تجاربی، چون سرنگونی پهپاد امریکایی متجاوز به حریم ایران، توقیف کشتی انگلیسی متعرض به حریم دریایی ایران، انتقام ایران در خصوص شهادت سردار سلیمانی درحمله به عین الاسد و... جملگی حکایت از آن دارد که ایران در مقابل چنین ماجراجویی‌هایی ابدا سکوت نخواهد کرد.

آمریکا این روز‌ها بشدت درگیر مسائلی، چون کرونا، مشکلات نفتی و آسیب دیدگی در عرصه اقتصادی است در عین حال تنها با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کمتر از ۶ ماه فاصله دارد. این واقعیات اگرچه احتمال برخورد آمریکا با کشتی‌های حامل سوخت ایرانی را قدری بعید معرفی می‌کند، اما و در مقابل اساساً انتظار رفتاری توام با عقلانیت در اغلب موارد از ترامپ امری محال است؛ لذا در صورتی که آمریکا در این ماجرا به رفتاری غیر عقلانی مبادرت کند آنگاه بایستی متحمل واکنشی شود که قبل از هر چیز مساله ریاست جمهوری ترامپ را با چالشی اساسی مواجه خواهد کرد بدیهی است نوع و کیفیت این واکنش ایرانی هم سنگ با رفتار احتمالی و مزاحمت محتمل آمریکا برای کشتی‌های ایرانی خواهد بود.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.