گروه: اخبار استان خبر: 158216 / تاریخ انتشار : 1399/2/30 ساعت : 14:49
در پاسخ به خبر صبح زاگرس مطرح شد

واکنش مدیر کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد به افزایش 100 برابری حق بیمه

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد به خبر صبح زاگرس مبنی بر افزایش 100 برابری هزینه تمدید دفترچه های خدمات درمانی واکنش نشان داد و آن را مصوبه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پس از انتشار خبری در مورد "گلایه مردم از افزایش 100 برابری هزینه تمدید دفترچه بیمه سلامت روستاییان" غلامرضا کاظمی مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد به این خبر واکنش نشان داد.

 

 کاظمی در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: از 13 آبان سال 98 طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، افرادی که دفترچه روستایی و سلامت همگانی یا همان دفترچه ایرانیان داشتند در سامانه ای ثبت نام می کنند و پس از آن اسامی آن ها به وزارت رفاه ارسال می شود و این وزارت پس از مدت یک ماه این افراد را از لحاظ مالی ارزیابی می کند.

 

وی اضافه کرد: پس از ارزیابی افراد را به 10 دهک تقسیم بندی می کنند وافرادی که در دهک های یک تا سه قرار می گیرند بیمه آن ها به صورت رایگان ثبت نام و تمدید می شود.

 

کاظمی ادامه داد: افرادی که در دهک های چهار تا شش قرار می گیرند نصف حق بیمه را پرداخت و در نهایت از دهک شش به بالا حق بیمه را باید کامل پرداخت کنند.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: گاهی نیز مشاهده می شود که افراد با توجه به درآمدی که دارند ادعا می کنند که در دهک های پایین باید حساب شوند اما پس از بررسی های وزارت رفاه مشخص شده که یک دستگاه کارت خوان به نام این شخص روستایی ثبت شده که ماهانه تراکنش زیادی دارد و همین امر در برخی از موارد موجب تغییر دهک ها می شود.

 

کاظمی با اشاره به نحوه دهک یابی های وزارت رفاه گفت: دهک یابی ها فقط از طریق وزارت رفاه مشخص می شود و افرادی که نسبت به ارزیابی دهک های خود اعتراضی دارند باید این اعتراض را به وزارت رفاه ارائه دهند و در این وزارت طبق سامانه، ارزیابی های صورت گرفته در اختیار هر شخص قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: در استان کهگیلویه و بویر احمد 530 هزار نفرتحت پوشش بیمه سلامت روستاییان قرار دارند که نزدیک به 400 هزار نفر از آنان به صورت رایگان بیمه شده اند که از میان این 400 هزار نفر هر کدام برای تمدید دفترچه خود اقدام کند به صورت رایگان تمدید نخواهد شد و طبق ارزیابی وزارت رفاه و دهک های مشخص شده از وی مبالغی درخواست می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.