گروه: اخبار استان خبر: 158202 / تاریخ انتشار : 1399/2/31 ساعت : 09:49
آزادی مطرح کرد؛

کاهش 15 درصدی سرقت احشام عشایر در حین کوچ/استقبال عشایر از طرح دو قلوزایی دام

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمداز کاهش 15 درصد سرقت احشام عشایر به هنگام کوچ خبر داد و گفت: با ایجاد گشت های مشترک توانستیم از سرقت احشام عشایر جلوگیری کنیم.

بهمن آزادی در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به برنامه های این اداره کل برای عشایر اشاره کرد و گفت:  در اداره کل امور عشایر استان طرح های مختلفی برای خدمت گذاری برای عشایر استان داریم، طرح هایی مثل ساماندهی به وضعیت زندگی عشایر، ایجاد اشتغال در مناطق عشایری، ارائه خدمات به کوچندگان و مطالعات مناطق عشایر  است، که جاهایی که قابلیت اجرایی کردن  طرح های اقتصادی را داشته باشند شناسایی و مطالعه می کنیم و طرح هایی که با مطالعه مشخص شد جواب می دهند را اجرایی می کنیم، این طرح ها عمدتا در زمینه طرح های کشاورزی است.

 

وی به صنایع دستی عشایر استان اشاره کرد و افزود: بدنبال برند سازی صنایع دستی عشایر هستیم و با برنامه ریزی متناسب در رفع موانع  فروش این تولیدات در بازارهای داخلی و خارجی  تلاش می کنیم.
 
 
آزادی با بیان اینکه متولی اصلی امنیت در مناطق عشایری و هنگام کوچ نیروی انتظامی است، گفت: با همکاری سپاه عشایر،اموزش پرورش عشایر،  نیروی انتظامی و ارگان های مختلف  گشت های مجزایی در حال انجام است که بتوانیم امنیت را در مناطق عشایری برقرار کنیم اما متولی اصلی نیروی انتظامی است که ادارات گفته شده نیز در بحث امنیت همکاری لازم را دارند.
 
 
مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سرقت احشام عشایر در حین کوچ عنوان کرد:  امسال در حین کوچ آمار سرقت احشام نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش پیدا کرده که این نیز نتیجه گشت های مشترکی بود که انجام شده است.
 
 
آزادی با اشاره به شعار سال گفت: به محض اینکه ادارات در ابتدای سال بازگشایی شدند ما کارگروه جهش تولید را در مناطق عشایری تشکیل دادیم، از کارشناسان خبره دعوت کردیم، ما به دنبال طرح های تولید زا و درآمد زا در مناطق عشایری هستیم.خصوصا در زمینه تولیدات دامی مثل دوقلو زایی و سایر طرح هایی که می تواند در جامعه عشایری باعث رونق تولید شود کار می کنیم که طرح هایی اجرای شوند، سال گذشته طرح دوقلویی زایی را در برخی از مناطق عشایری داشتیم اعتبارتی را هزینه کردیم طرح به خوبی جواب داد و عشایر اکنون خودشان به دنبال این طرح هستند.
 
 
وی در خصوص مصاحبه ای که چند روز قبل داشتند و از باج خواهی رسانه ها گفته بودند گفت: مسائل داخلی و مشکلات داخلی در امور عشایر استان بود که برخی از رسانه ها آمدند با  شیطنت هایی اینها را رسانه ای  کردند در حالی که مسائلی که در فضای مجازی منتشر شد غالبا کذب بود، تعدادی نیرو داشتیم که مشکل داشتند ف با توجه به اینکه خودمان در درون سازمان پیگیر بودیم که مشکلاتسان حل شود اما متاسفانه موضوع رسانه ای شد.
 
 
مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمدادامه داد:   من از رسانه ها گلایه مند هستم که برخی ها بدون اینکه موضوعی را حلاجی کنند الکی رسانه ای می کنند و با آبروی یک دستگاه و  یک مدیر بازی می کنند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.