گروه: اخبار استان خبر: 158176 / تاریخ انتشار : 1399/2/30 ساعت : 08:19
نماینده کهگیلویه بزرگ در گفتگو با صبح زاگرس خبر داد؛

پیشرفت 60 درصدی پروژه گازرسانی به ممبی و سرآسیاب بهمئی

هاشمی پور گفت:کلیه لوله ها،تجهیزات و اتصالات پروژه خریداری و آماده هستند، پروژه مشکل مالی ندارد و کلیه اعتبارات لازم برای اجرای آن تامین است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت پروژه گاز رسانی به ممبی و سرآسیاب را تشریح کرد.

 

عدل هاشمی پور تصریح کرد: طول پروژه از مسیر لنده تا آخرین نقطه یعنی روستاهای حوزه رودتلخ ممبی 53 کیلومتر است.

 

وی گفت:نزدیک به 200 کیلومتر شبکه گذاری داخل روستایی است ؛مسیر از شهر لنده تا قیام به طول 16 کیلومتر لوله گذاری صورت گرفت، در حال حاضر مرحله عملیاتی لوله گذاری در دو حوزه فلزی و پلی اتیلین فعال در حال اجراست .

 

هاشمی پور خاطرنشان کرد:خط اصلی پروژه فلزی و لوله خطوط شبکه داخل روستاها پلی اتیلن است.

 

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:در هفته دولت امسال مسیر از لنده تا قیام تمام است که با بهره برداری از این بخش از پروژه روستاهای حوزه چهار راه عالی طیب تا قیام به طور کامل از نعمت گاز بهره مند می شوند.

 

هاشمی پور ادامه داد:از قیام تا روستای کمال آباد که منطقه ای صعب العبور بوده،علمیات خاک برداری زیادی دارد و گلوگاه اصلی پروژه است، مسیر سازی برای احداث خط لوله در این قسمت هم در حال انجام است.

 

وی گفت:کلیه لوله ها،تجهیزات و اتصالات پروژه خریداری و آماده هستند، پروژه مشکل مالی ندارد و کلیه اعتبارات لازم برای اجرای آن تامین است.

 

هاشمی پور افزود: با توجه به اینکه 50 درصد پروژه های گازرسانی مربوط به تامین تجهیزات است،بنابراین تاکنون  پیشرفت پروژه 60 درصد است.

 

وی تصریح کرد:تنها مشکل سد راه اجرای سریع پروژه معارضات مردمی برای عبور شبکه اصلی خط لوله است که انتظار داریم مردم در این زمینه همکاری کنند  و مسئولان هم به اعتراضات مردمی از مجاری قانونی توجه کنند تا بتوانیم این مناطق محروم را هر چه سریعتر از نعمت گاز طبیعی بهره مند کنیم.

 

هاشمی پور در پایان سخنان خود با بیان اینکه هم پول فراهم است،هم پیمانکار پای کار است،گفت: مبلغ 600 میلیارد ریال اعتبار کل پروژه است که اگر مردم همکاری کنند تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
نادرقلی کیانی
1399/2/30 - 22:29
خدا قوت به اقای هاشمی علی رغم اینکه بنا به دلایلی که برمیگرده به کارنامه قبل از نمایندگی ایشان به ایشون رای ندادم ولی نسبت به خدمات ایشان درطول این چهارسال برخود لازم دانسته از وی تشکر نمایم انشااله باپرهیز ازتنگ نظری وتوجه به همه نه فقط حامیانش که این یکی از ضعف های ایشان بود موفق وسلامت باشند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.