گروه: اخبار استان خبر: 158152 / تاریخ انتشار : 1399/2/30 ساعت : 08:23
جزئیات نشست مسئولان سوق و امام جمعه کهگیلویه؛

شهردار:در جریان سیل سال گذشته چوب صداقتمان را خوردیم /رئیس شورای شهر:مسئولان برای تثبیت صندلی خود عکس گرفتند و گزارش کار دادند

شهردار سوق گفت: وعده‌های مسئولان برای تأمین تجهیزات مورد نیاز در سوق به سال‌های آینده موکول می‌شود و در سال گذشته در جریان سیل و آبگرفتگی که روی داد حتی یک دستگاه لودر برای خدمات‌ رسانی وجود نداشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز شهردار شهر سوق به همراه رئیس شورای این شهر با حجت الاسلام والمسلمین وحدانی فر امام جمعه کهگیلویه دیدار کردند.

 

در این دیدار شهردار و رئیس شورا زبان به گلایه از تبعیض اعتباری، بی‌توجهی به نیازهای شهرداری و مظلومیت یادمان‌های شهدای این شهر باز کرده  و خواستار رسیدگی به موضوعات مطروحه شدند.

 

عیسی غندی شهردار شهر سوق با اشاره به اجحاف های بوجود آمده در حق بخش سوق گفت: بخشداری سوق قدمت  20 ساله دارد و کسی به گلایه های مردم این بخش پاسخ نمی ‌دهد.

 

غندی گفت: برخی مسئولان به اغراق‌گویی عادت دارند بنابراین ارائه آمار واقعی برای آنها معنایی ندارد.

 

 

وی با اشاره به وقوع سیلاب سال گذشته تصریح کرد: کارشناسان شهرداری همه خسارات وارده را بررسی و میزان خسارات 460 میلیون تومان براورد شد و این رقم خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری جهت تأمین اعتبارات به استان ارسال شد اما تنها 50 میلیون تومان به سوق اختصاص یافت در حالی که برخی از شهرداری‌ها با میزان خسارت کمتر اما ارائه آمار بالاتر اعتبار بیشتری دریافت کردند.

 

شهردار سوق گفت: ما چوب صداقت خود را خوردیم و چون توزیع اعتبارات بر مبنای آمار اعلام شده بود سهم شهرداری سوق از اعتبارات حوادث به علت واقعی بودن آمار ارائه شده و شفافیت و صراحت در مسائل بسیار ناچیز بود.

 

غندی گفت: وعده‌ وعیدهای مسئولان برای تأمین تجهیزات مورد نیاز در سوق به سال‌های آینده موکول می‌شود و در سال گذشته در جریان سیل و آبگرفتگی که روی داد حتی یک دستگاه لودر برای خدمات‌ رسانی وجود نداشت.

 

این مسئول اضافه کرد: شهرداری شهر سوق مشکلات فراوانی دارد که  نبود ماشین‌آلات و تجهیزات، عدم اختصاص کافی اعتبارات و تملک دارایی از جمله آن هاست و همچنین از بی‌ توجهی مسئولان اینگونه به نظر می‌آید که سوق را شهر به حساب نمی‌آورند.

 

 

حسین حسینی رئیس شورای شهر سوق گفت : با وجود گذشت پنج سال از تدفین شهدای گمنام راه دسترسی برای رسیدن به مزار این شهدای گرانقدر و قرائت فاتحه وجود ندارد.

 

حسینی با بیان اینکه مسیر دسترسی به این یادمان باید تسطیح شود تا شهرداری اعتبار آسفالت و فضاسازی محوطه در نظر بگیرد، افزود: تنها 40 میلیون برای ساماندهی قبور این شهدا اختصاص دادند با این‌مبلغ چکار می‌شود کرد؟

 

 

وی اضافه کرد: گلزار شهید طیب از شهدای شاخص استان که تحصیل در دانشگاه فلوریدا را رها کرد و در جبهه حق علیه باطل به شهادت رسید سال‌هاست راه دسترسی مناسبی ندارد.

 

حسینی گفت: این در حالی است که شهید والامقام در وصیتنامه محل دفن خود را روستا اعلام کرد تا نگاه مسئولان متوجه مشکلات این روستا شود.

 

رئیس شورای اسلامی سوق گفت: مسئولان زیادی از این مزار شهدا بازدید کردند عکس گرفتند و برای تثبیت صندلی خود گزارش کار دادند بدون اینکه اقدامی برای راه ارتباطی به گلزار انجام دهند.

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌ فر امام جمعه شهرستان کهگیلویه طی تماس تلفنی با مدیرکل راهداری و حمل‌ ونقل استان از او خواست ظرف 15 روز آینده جاده دسترسی به مزار شهدای گمنام سوق تسطیح شود.

 

 وحدانی فر با بیان اینکه طی نشستی با حضور استاندار، شهرداران چهار شهر دهدشت، سوق، قلعه رئیسی و دیشموک و مسؤولان شهرستان مشکلات شهرداری‌ها بررسی خواهد شد، گفت : شهرداران نیازمندی‌ها را احصا کنند تا بتوان با همفکری و کمک استاندار باری از مشکلات موجود برداشت.

 

وی افزود: شهرداری نهاد عمومی غیر دولتی است اداره این نهاد و مسائل مالی باید تأمین شود اما در شهرهای کوچک به علت درآمدزا نبودن شهرداری‌ها و محدود بودن ساخت و سازها درآمد چندانی ندارند.

 

امام جمعه شهرستان کهگیلویه عدم داشتن اقتصاد پایدار را از مشکلات شهرداری‌های شهرستان بر شمرد و افزود: مهمترین راهکار نجات شهرهای کوچک حرکت به سمت اجرای طرح‌های پایدار و درآمدزاست.

 

وحدانی‌فر در خصوص پروژه‌های عمرانی مصلی و دارالقرآن سوق گفت: اعتبار این پروژه‌ها باید در شورای برنامه‌ریزی اختصاص یابد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.