گروه: اخبار استان خبر: 158121 / تاریخ انتشار : 1399/2/28 ساعت : 22:40

غوطه شورای شهر یاسوج در تنش و حاشیه/گم شدن پیگیری مطالبات مردمی پشت اختلافات شورای شهر با شهردار

صبح امروز نشست شورای شهر یاسوج برگزار شد، و طبق روال همیشگی این بار هم با حواشی زیادی همراه بود و کار به تنش لفظی نیز کشیده شد و به نظر می رسد اختلافات در شورای شهر تمامی ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست شورای شهر یاسوج برگزار شد، و طبق روال همیشگی این بار هم با حواشی زیادی همراه بود و کار به تنش لفظی نیز کشیده شد.

موضوع استیضاح شهردار یاسوج و پس لرزه های آن در این نشست به وضوح دیده می شد به طوری که مخالفان شهردار یاسوج همچنان مواضع خود را دنبال می کردند.

 

 رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج بدر این نشست  وضعیت شهر و شهرداری یاسوج را بغرنج توصیف کرد و اظهار داشت: در حال حاضر یکی از اساسی‌ترین مشکلات حوزه شهرداری اعتراضات روزانه نیروهای شهرداری هست، به نظر بنده در حق این نیروها داریم کوتاهی می‌کنیم و اجحاف صورت گرفته است، کارگران زحمت کش در شهرداری امنیت شغلی ندارند.

 

در ادامه هدایت اکبری عضو شورای اسلامی شهر یاسوج گفت:با توجه به بیماری کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها در پرداخت حقوق کارگران و پرسنل اتوبوس رانی با مشکل مواجه هستیم، وضعیت درآمد شهرداری هم به دلیل این بیماری که جای خود دارد. لذا انتظار داریم که اعضای شورا طی جلسه‌ای با استاندار محترم از محل اعتبارات ستاد بحران کمکی به شهرداری و زیر مجموعه‌های شهرداری شود، در مورد تعیین تکلیف وضعیت نیروها، بنده نیز معتفدم این نیروها در جاهایی که مورد نیاز هستند به کار گرفته شوند و این بکار گیری به صورت قانونی باشد و در حق کسی اجحاف نشود.

 

در ادامه این نشست محمد رحیم دهراب پور عضو شورای اسلامی شهر یاسوج که از اعضای استیضاح کننده شهردار بود به نظر می رسید کمی از مواضع خود کمی عقب نشینی کرده است و با اشاره به موضوع استیضاح شهردار گفت: این مساله مدتی است که اذهان ما را درگیر کرده است، ما باید به مشکلات حوزه شهرداری بیشتر توجه کنیم، یکی از بحثهای موجود و مهم بحث نیروی انسانی هست، و در این مورد باید به مسائلی مانند اعلام نیاز شهرداری برای بکار گیری نیرو، احراز صلاحیت افراد، استحقاق نیروها، بحث بکار گیری فرزندان بازنشستگان شهرداری و شایسته سالاری و تخصص افراد توجه شود.

 

دهراب پور همچنین گفت: ضرورت دارد که در همین هفته از شهردار دعوت شود که در جلسه‌ای حضور پیدا کند و در باره وضعیت موجود چاره اندیشی شود، باید از این نابسامانی‌ها و توجیه گری و حاشیه‌ها و تنش‌ها عبور کنیم.

 

 

فرشاد نگین تاجی نیز در این جلسه خطاب به کیوان آشنا گفت: چرا آخرین پرداختی به کارگران مربوط به آذر 98 است؟ چرا اکثر نیروها در سال جدید حقوق دریافت نکرده‌اند؟ چرا بعض از نور چشمی‌های شهردار اضافه کاری می‌گیرند، آن هم اضافه بر حقوق، مبالغی را برای خود می‌گیرند؟ و نوش جان می‌کنند؟ چرا بعضی ازنیروهای سازمان اتوبوس رانی که معترض بودند، اخراج شده‌اند؟ چرا شهردار یاسوج در جلسات شورا حضور پیدا نمی‌کند؟ دلیل این مشکلات حمایت آقایان اکبری، احمدی کیش و آشنا از شهردار هست!

 

کیوان آشنا نیز در این نشست گفت: یکی از دلایل عدم پرداخت حقوق کارگران و کارمندان بذل و بخشش‌های خانه به خانه مثل بخشش 70 درصدی به پرستاران، کارگران و معلمان و... است، بهتر است از اختلافات طایفه‌ای و شخصی عبور کنیم. عوام فریبانه حرف نزنیم و شفاف صحبت کنیم.

 

نگین تاجی در واکنش به صحبت های آشنا گفت:  یعنی شما شفاف هستید. نه شما شفاف نیستید، به چه دلیل ماشین شورا  باید حتماً با رأی دادگاه از شما پس گرفته شود آشنا پاسخ داد و گفت: چنین چیزی درست نیست هیچ گونه دادگاه بر علیه من در این زمینه صادر نشده است.


دهراب پور نائب رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج وسط حرف‌های نگین تاجی و آشنا آمد و گفت: شما دو نفر دوست دارید، اینگونه با جلسه رفتار کنید. تا در فضای بیرون مطرح شوید، اگر خدماتی قرار است به قشری صورت بگیرد، در صحن شورا مصوب می‌ شوداما با با نامه نگاری این مصوبات در شورای تطبیق رد می‌شود؟!


علی اکبری تبار دیگر عضو شورای شهر نیز در ادامه این نشست گفت: برخی دوستان ادعا دارند که تجمعات جلوی شورای شهر برنامه ریزی و هدایت شده است و گردن ما می‌اندازند، در صورتی که چنین نیست، اگر این کارگران اینجا اعتراض نکنند کجا باید دنبال حقشان باشند.

 

اکبری تبار که از مخالفان فعلی شهردار یاسوج است، بار دیگر به مقدم تاخت و گفت: ما روی کسی بحث می‌کنیم که در اتاقش نشسته و اصلاً دغدغه‌ای ندارد، ما 8 ماه ست روی حقوق کارگران بحث می‌کنیم، آقای شهردار طی یک جلسه در سال گذشته قول دادند، تا تاریخ 15اسفند98 حقوق عقب مانده کارگران در فضای سبز وپسماند و...را پرداخت کند.

 

وی افزود: چرا قانون بودجه توسط شهرداری یاسوج اجرا نمی شود،  من بعد از گذشت 8 ماه از مدیریت مقدم به او گفتم که شهرداری یاسوج سقوط کرده است.

 

هدایت اکبری در ادامه خطاب به نگین تاجی و اکبری تبارگفت: اگر کلمه منحوس اقلیت و اکثریت برداشته می شود، خیلی از این ادبیات هم نبود.  ما برای این مردم که با امید انتخاب کردند، چه طرح برنامه‌ای داشته‌ایم، آقای اکبری تبار ادعا دارید بیش از 140 طرح و برنامه ارائه داده‌اید، این طرح ها کجا هستند؟ کدام یکی از آنها در شهرداری تصویب شده است.

 

دهرابپور در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: متاسفانه بعضی در جلسات حرف نمی‌زنند و بعد بعضی از اعضای شورا و یا مسئولان شهرداری روی فرمانداری نفوذ پیدا می‌کنند که مصوبات شورا به تصویب نرسند وعملی نشود. نباید عوام فریبانه حرف بزنیم و فرافکنی کنیم. به قول دوستان شهردار در محل کارش نشسته است و شاید برایش مهم هم نباشد که ما چه بحثی با هم داریم.


وی در پایان گفت: بیاییم برای رضای خدا کار کنیم، آقای شهردار قدمی را بدون هماهنگ این آقایان [اکبری، احمدی کیش و آشنا] بر نمی‌دارد. و این واقعیتی است. ما در چارچوب قانون پیگیر مشکلات این شهر هستیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
ناشناس
1399/2/29 - 20:30
خدا میدونه بزرگ ترین اشتباه افراد اینه که میان به شما رای میدن.واقعا جای تاسفه
rateup 0
 ratedown 0
ارجمند
1399/3/4 - 14:03
شهردار باید مستقیم توسط مردم شهر انتخاب بشه تا با تمرکز و ارامش خیال بتونه خدمت کنه نه اینکه اعضای شورا دم به دم با سهم خواهی و طمع ورزی به حقوق بیت المال و اموال عمومی مانع خدمتگزاری شهردار بشوند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.