گروه: اخبار استان خبر: 158120 / تاریخ انتشار : 1399/2/29 ساعت : 09:43

واکنش جهاد کشاورزی گچساران به تاخیر در برداشت محصولات به دلیل نبود کمباین

رئیس جهادکشاورزی گچساران گفت: کمباین ها و ماشین آلات کشاورزی در تمام نقاط شهرستان گچساران در حال برداشت محصولات هستند.

رئیس جهاد کشاورزی گچساران در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در واکنش به دغدغه کشاورزان در خصوص کمبود ماشین آلات کشاورزی جهت برداشت محصولات در این شهرستان گفت:در حال حاضر نزدیک به 40کمباین در سطح شهرستان مشغول برداشت انواع محصولات کشاورزی هستند.

 

عبدالوهاب پورالحسینی بیان کرد: به عنوان نمونه دشت لیشتر در مراحل پایانی برداشت قرار دارد و حدودا شاید 60هکتار از مزارع ما به طور کل باقی مانده باشد درحالی که کُلزا کاملا برداشت شده است ، هر چند در مناطق خیرآباد، لیشتر، دشت امامزاده جعفر و نیز منطقه باباکلان به طور مستمر کمباین ها در حال برداشت محصولات کشاورزی هستند.

 

پورالحسینی در ادامه تصریح کرد: تاکنون نزدیک به 3هزار و 200تن گندم در منطقه لیشتر نیز خریداری کرده ایم، اما در بحث منطقه آبشیرین هم یکی دو دستگاه کمباین اقدام شده است اگرچه اراضی این منطقه شیب دار و نامسطح هستند.

 

رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت:برخی اراضی با درجه زراعت پنج، کوتاه و کم پشت هستند که کشاورزان دنبال کمباین برای این نوع اراضی هستند که متاسفانه هر چه هم تلاش می کنیم کمباینی برای این نوع زمین ها هنوز پیدا نکرده ایم.

 

وی در ادامه افزود: باید توجه داشت که تمام نقطه به نقطه شهرستان گچساران کمباین ها و ماشین آلات کشاورزی در حال برداشت محصولات هستند،کمباین ها دو دشت شرق و غرب شهرستان در حال کار هستند حتی قسمت "چم محمد زمان" که اراضی فرعی به شمار می روند حضور دارند.

 

پورالحسینی در ادامه اظهارکرد:به هر حال باز هم مشکل کمبود کمباین در اندک مناطقی را کتمان نمی کنم که به عنوان نمونه در یکی دو مورد از مناطق کُمبل و آبشیرین چنین مشکلاتی هم وجود دارد،هرچند اواخر اردیبهشت ماه هستیم و لیشتر در حال پایان کار برداشت است که به نوعی نمایانگر تلاش مستمر مجموعه جهاد کشاورزی برای برداشت محصولات در این شهرستان بوده است.

 

وی درباره متوقف کردن کمباین ها در گچساران هم گفت:اگرچه حکم دادستانی را خودمان گرفته ایم که کمباین ها را در پلیس راه ها و پاسگاه متوقف کنند،اما این نکته هم حائز اهمیت است که برخی کمباین ها یا خراب و یا سوار برتریلر هستند و توصیه می کنم که کشاورزان با تعامل و سعه صدر با کمباین داران برخورد کنند که بتوانیم ادامه برداشت ها را نیز به خوبی داشته باشیم.

 

رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت:در حال حاضر هم اکیپ های جهاد کشاورزی در مسیرهای مختلف شهرستان در حال تردد هستند که کمباین داران را به سمت اراضی کشاورزان هدایت کنند و حتی کمباین هایی که در اراضی دیگرکار برداشت را به پایان رسانده اند به سمت اراضی دیگر کشاورزان نیز سوق داده می شوند.

 

پورالحسینی در پایان تصریح کرد: به هرحال مجموعه جهاد کشاورزی گچساران در حال تلاش برای مرتفع کردن مشکلات کشاورزان این دیار است و از هیچ تلاشی نیز در راستای توسعه و پیشبرد کشاورزی این شهرستان دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.