گروه: اخبار استان خبر: 158040 / تاریخ انتشار : 1399/2/27 ساعت : 19:36
آنچه در جلسه شورای تامین شهرستان لنده گذشت:

اتخاذ تدابیر سخت گیرانه برای کاهش آمار کرونا/ممنوعیت ورود گردشگران به لنده/آغاز مرحله سوم غربالگری+تصاویر

اولین جلسه شورای تامین شهرستان لنده با اصحاب رسانه و سایر مسئولان آخرین وضعیت بیماران کرونایی و تدابیر لازم جهت پیشگیری از افزایش این بیماری اتخاذ و مصوبات این جلسه جهت اجرا به ادارات متولی ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، اولین جلسه شورای تامین شهرستان لنده به دلیل اهمیت موضوع افزایش بیماران کرونایی در لنده با حضرو مدعوین و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرماندار برگزارشد.

 

 

در این جلسه سید خدادوست موسوی با اشاره به افزایش تعداد بیماران کرونایی در شهرستان لنده گفت:آمار 31 نفری کرونایی شهرستان لنده یک تهدید جدی است که با توجه به بحث بازگشایی مدارس و مساجد احتمال افزایش این روند دور از انتظار نیست.
 

وی افزود:تصمیمات اساسی در سطح شهرستان یک نیاز اساسی است که باید برای حفظ سلامتی شهروندان اجرایی شود و مصوبات این جلسه باید اجرایی و مردم نیز باید مشارکت لازم را داشته باشند.

 در ادامه نورمحمد نعمتی گفت:وارد مرحله سوم غربالگری هستیم که تا کنون بیش از 3500 خانوار اجرایی شد و امروز 340 مورد آزمایش صورت گرفت که تنها شهرستانی هستیم که توانستیم در حوزه شناسایی کارهای خوبی کنیم.
 

وی گفت:نمونه گیری از افراد مشکوک در نوبت های مختلف بگیریم که متاسفانه عامل انتشار مرحله دوم از اصفهان و مرحله سوم نیز عامل انتشار از اهواز آمده بود.


سرپرست شبکه بهداشت لنده تصریح کرد:از تعداد 31 نفر مبتلا تا کنون 4نفر بستری هستند و مابقی نیز هیچ مشکلی ندارند و روند درمان خود را طی می کنند.
 

نعمتی گفت:پیشنهاد می شود در این ایام به خصوص عید فطر روند اجرایی طرح فاصله گذاری دوباره در ورودی شهر اجرایی شود.
 

 

در ادامه نیز علی  جاویدان ریس اداره آموزش وپرورش لنده گفت:امروز اولین روز بازگشت دانش آموزان به مدارس است که بیش از 23مدرسه سطح شهر مطالب و مباحث اجرایی همراه با پروتکل های بهداشتی صورت گرفته است.


وی تاکید کرد:تامین ماسک لازم صورت گرفت و همه مدارس شهر شب گذشته ضد عفونی شده است که بالای 15دانش آموز باید در دو کلاس برگزار شود.
 

جاویدان گفت: بیش از 70 آیتم بهداشتی بین دانش آموزان و مدارس باید اجرایی شود و تنها در پایه نهم و دوازدهم دانش آموزان به صورت حضوری آزمون خواهند داد.
 

وی گفت:در مدارس روستایی نیز مدیران و معلمان به کار خود ادامه دادند و فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت شود.
 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان لنده تصریح کرد:پیش بینی ما حکایت از توجه اولیا به بحث آموزش مجازی است ولی در صورت نیاز به حضور نیز مدارس پذیرای دانش آموزان هستند.


در ادامه ذبیح الله محمدی گفت:بحث کوچ عشایر در منطقه آزاد شده است و باید موارد مهم باتوجه کرد که بیشترین تردد از خوزستان داریم باید این موارد حتما رعایت شود.
 

 

شهردار لنده در ادامه گفت:شهرداری و شورای شهر از ابتدای این بیماری در کنار ادارات و نهادهای مختلف بوده است.
 

وی گفت:در خصوص انسداد درب های ورودی ارامستان ما برابر مصوبه شورای سلامت صورت گرفته است که با واکنش های شدیدی همراه بوده است که انتظار داریم مصوبه جدیدی در خصوص انسداد گیرد.


مختار مشهدی زاده گفت:پارک های ورودی شهر یکی از نقاط مهم و آلوده پذیر است که باید نیروی انتظامی با مصوبه شورای تامین از ورود و خروج شهروندان جلوگیری شود.
 

 

سرگرد اسفندیار مختاری در ادامه گفت:در بحث آگاه‌سازی مردم باید این مسئله دوباره صورت گیرد و اهمیت موضوع بایدمورد  تاکید قرار گیرد.
 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت:تدابیر لازم باید برای این موضوع برای همه مسولان باید رعایت شود.
 

در ادامه نیز سرگرد فرزین جمشیدی فرمانده انتظامی شهرستان لنده گفت: نیروی انتظامی در طول سه ماهه گذشته نیروی انتظامی در کنار تمام ادارات بوده است.
 

وی گفت:در بحث غربالگری و ایجاد پست ورودی غربالگری در ورودی شهرستان لنده آماده هستیم و تدابیر لازم را با همکاری شبکه بهداشت و درمان اجرا خواهیم کرد.


در ادامه نیز امین شفایی با گلایه مندی از عدم اجرای موازین بهداشتی در حوزه نانوایی ها گفت:نانوایی ها خیلی به مسائل بهداشتی توجه نمی کنند و باید ضرورت این مهم اجرایی شود.


معاون فرماندار لنده در ادامه گفت: در بحث میوه فروشان شهرستان که بار خود را از استان خوزستان تامین می کنند به نوعی در شرایط کنونی بهبهان که قرمز است باید تدابیر لازم صورت گیرد.

 

 

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل گفت: اجازه بازگشایی مرحله به مرحله از سوی ستاد ملی مبارزه کرونا صورت می گیرد که برخی از ما نسبت به بیشتر موضوعات از چشم مردم غافل می میاند.


وی گفت:مساجد کاملا کم جمعیت هستند و فاصله اجتماعی هم رعایت می شود و ای کاش همه چیز مثل نماز جمعه صورت می گرفت.


امام جمعه لنده گفت: نقش ما کنترلی و بازدارندگی است که همه ما تابع سیاست های کلی ملی باشیم که بیشترین خطر امروز بحث ورود گردشگران و عشایر کوچ رو هستند.
 

وی گفت:ممانعت از حضور گردشگران یکی از راهکارهای اجرایی در حوزه پیشگیری است که باید این مهم رعایت شود.

 

 

سید خدادوست موسوی در ادامه به مصوبات این جلسه اشاره کرد و گفت:بحث ضد عفونی مدارس در ورودی و خروجی و استفاده از ماسک و دستکش حتما توسط فرهنگیان صورت گیرد.


وی افزود:در صورت تعداد زیاد دانش آموزان باید کلاس ها به دو کلاس تقلیل پیدا کنند.


فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:در خصوص ایام تعطیلات عید فطر باید کمپ و ایستگاه غربالگری در ورودی روستای ایدنک باید بازنگری شوند و عشایر نیز باید هیچ توقفی در سطح شهر نداشته باشند.


وی تاکید کرد: شهرداری باید از ورود مردم به پارک ها جلوگیری کنند و درب آرامستان باید مسدود شوند و از برگزاری هرگونه مراسم چهلم و سالگرد جلوگیری شود.


موسوی گفت:در بحث ضد عفونی شهر نیز شهرداری با همکاری بسیج و گروه های مردمی این کار را انجام دهند.


وی گفت:با کسانی که موازین بهداشتی را رعایت نمی کنند در سطح بازار باید این کسبه تعطیل شوند و هلال احمر باید نکات ضروری را از طریق بلندگو در سطح شهر بیان و اعلام نماید.


فرماندار لنده گفت:نیروی انتظامی موظف است از برگزاری هرگونه عروسی و تجمعات جلوگیری کند و در صورت برگزاری باید پروتکل های قانونی نیز صورت گیرد.


وی گفت: تمام مراسمات خانگی و ملی تا زمان اعلام وضعیت سفید باید تعطیل شوند و از ورود افرادی که رعایت نمی کنند در مساجد با د جلوگیری شود.


موسوی گفت:اماکن ورزشی و نانوایی هایی که مقررات را رعایت نمی کنند باید تعطیل شوند و شرایط فروش میوه باید بارعایت اصول بهداشتی صورت گیرد.


فرماندار لنده گفت:کوچ عشایر باید غربالگری شوند و پس از استقرار کارشناسان باید در منطقه حضور پیدا کنند.

وی گفت:در خصوص روز قدس و عید فطر تابع تصمیم ملی هستیم و آمار ما نیز باتوجه به افزایشی که داریم ولی از آن طرف تعداد خروجی قطعی ما بسیار خوب است.


تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.