گروه: اخبار استان خبر: 158023 / تاریخ انتشار : 1399/2/23 ساعت : 11:01
منتخب مردم کهگیلویه در گفتگو با صبح زاگرس:

نهادهای مرتبط باید بصورت ویژه در مسئله سفیر جاسوس آلمان ورود کنند/سفارتخانه ها نباید جولانگاه دیپلمات های مساله دار باشد

موحد گفت: وزارت خارجه و دستگاههای امنیتی باید با دقت و وسواس به انتخاب و پذیرش سفرا و دیپلماتها بپردازند و اجازه ندهند کشور جولانگاه دیپلماتهایی باشد که احتمال می رود رفتارهای خارج از عرف دیپلماتیک داشته باشند.

 منتخب مردم کهگیلویه،چرام،لنده و بهمئی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص جاسوس بودن سفیر آلمان در ایران گفت: طبق قانون اساسی استوار نامه سفرا توسط رئیس  جمهور امضا می شود. از آنجا که قانون اساسی ما بر اساس شعار " نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی " بنا نهاده شده و استقلال کشور در سطح بین الملل بعنوان یک اصل اثبات شده برای مردم ما و همچنین در دنیا شناخته شده است لذا باید نحوه بررسی صلاحیت سفرای کشورهای خارجی نیز با دقت انجام شود.

 

محمد موحد گفت: نباید با چنین مسائل مهمی بصورت سطحی نگاه شود چرا که یک سفیر و دیپلمات دارای امکانات و شرایط خاص در کشورهای محل ماموریت خواهد بود و قاعدتا استقلال مثال  زدنی کشور اسلامی ما برای بسیاری از دولت ها تحمل ناپذیر است و از هر ابزاری برای خدشه به این عزت و اقتدار استفاده می کنند لذا وزارت خارجه و دستگاههای امنیتی باید با دقت و  وسواس به انتخاب و پذیرش سفرا و دیپلماتها  بپردازند.

 

وی تاکید کرد: اگر مطالبی که راجع به سفیر مورد نظر در جامعه مطرح شده است صحت داشته باشد باید دستگاههای ذیربط بصورت ویژه ورود کنند.

 

موحد با اشاره به ارزش های جمهوری اسلامی ایران گفت:  اجازه ندهیم کشوری که در طی ده ها سال مبارزه و تقدیم هزاران شهید و ایثارگر به چنین جایگاه رفیعی رسیده است جولانگاه دیپلماتهایی باشد که احتمال می رود رفتارهای خارج از عرف دیپلماتیک و ماموریت ذاتی خود داشته باشند.

 

وی اضافه کرد: باید کمیته ای متشکل از دستگاههای اجرایی مربوطه، دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی چنین مواردی را با دقت زیر ذره بین ببرند و البته مجلس نیز درصورت لزوم باید ابزار نظارتی خود را بکار گیرد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.