گروه: اخبار استان خبر: 157991 / تاریخ انتشار : 1399/2/26 ساعت : 13:26

بانوان کهگیلویه و بویراحمدی؛ پای ثابت حضور در جبهه ها/از صحنه های دفاع هشت ساله تا نبرد با یک ویروس+تصاویر

دیروز مادران ما در صحنه ها حضور داشتند و امروز دختران همان مادران وارد میدان شده اند، این بانوان از نسل همان شیرزنانی هستند که فرزندان خود را بدون هیچ شک و شبهه ای وارد میدان جنگ کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امروز میدان مبارزه است، امروز خیلی از نسل جوان نشان دادند و ثابت کردند که نسل  شیرمردان و شیرزنان هشت سال دفاع مقدس  حضور دارند و مبارزه می کنند.

 

دختران و پسرانی که امروز در میدان مبارزه با کرونا ویروس حضور فعال دارند فرزندان همان افرادی هستند که در هشت سال دفاع مقدس حضورشان پررنگ بود و حماسه آفریدند.

 

کرونا ویروس کسب و کارها را کساد کرد، خیلی ها را بیکار کرد اما نتوانست روحیه جهادی این مردم را بگیرد و از بین ببرد، بلکه برعکس به تمام دنیا نشان داد مردم ایران متفاوت تر از دیگران هستند، مردم ایران تنها کسانی هستند که وقت شروع کرونا به جای اینکه به فکر خود باشند، در خیابان ها ماسک توزیع کردند؛ ایرانی ها تنها مردمی هستند که در شیوع کرونا به جای مخفی شدن در خانه ها، خیابان ها را گند زدایی کردند.اینجاست که تفاوت ایران با دیگر نقاط دنیا مشخص می شود.

 

در کدام کشور بانوانش به جای نشستن در خانه از ترس کرونا ویروس،  ماسک رایگان دوختند و در میان مردم توزیع کردند؛ در کدام کشور بانوانش به جای نشستن در خانه هم پای مردان در توزیع بسته های غذایی برای نیازمندان همراهی کردند.

 مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این میان سنگ تمام گذاشتند، مردمی که همیشه بودند این بار نیز هستند و در میدان مبارزه با کرونا ویروس حضور دارند.

 

نیمی از جمعیت این استان را بانوان تشکیل می دهند، آن ها در همه عرصه ها حضور فعال دارند به ویژه در این روزها که کرونا ویروس زندگی خیلی ها را دچار مشکل کرده است.

وقتی ماسک در کهگیلویه و بویراحمد نایاب و کم یاب شدبانوان بودند که، آستین همت بالا زدند و با سلاح خود که چرخ های خیاطی بود وارد میدان جنگ مبارزه با کرونا ویروس شدند و رایگان ماسک می دوختند و توزیع می کردند، وقتی رهبر انقلاب بحث کمک های مومنانه را مطرح کردند،  بانوان بودند که در کنار مردان  با عفت و حیای خود وارد مصلی ها شدند و این مواد غذایی را بسته بندی کردند.

این همراهی و کمک بانوان کهگیلویه و بویراحمدی در روزهای سخت؛ از روزهای آغازین انقلاب اسلامی سرچشمه می گیرد و هنوز هم ادامه دارد، بانوان کهگیلویه و بویراحمد در روزهایی که کرونا وارد استان نشده بود با ازداج های اشرافی مبارزه و  برای ازدواج آسان جوانان تلاش می کردند  و امروز برای ریشه کنی کرونا ویروس فعالیت می کنند.

 

بانوان یاسوجی با همان چرخ هایی که یک روز برای رزمندگان لباس می دوختند، امروز برای کمک به مردم ماسک می دوزند و توزیع می کنند، بانوان یاسوجی همان گونه که در بیمارستان ها از مجروحان نگهداری  می کردند امروز در بیمارستان ها از افراد مبتلا به کرونا حفاظت می کنند.

این بانوان از نسل همان شیرزنانی هستند که فرزندان خود را بدون  هیچ شک و شبهه ای وارد میدان جنگ کردند، این بانوان از نسل همان مادرانی هستند که دلگرمی مردان خود در جبهه ها بودند، خیال مردم این استان امروز راحت است چرا که بانوان و برادران بسیجی در میدان مبارزه با کرونا ایستاده اند و مبارزه می کنند.

دیروز مادران ما در صحنه ها حضور داشتند و امروز دختران همان مادران وارد میدان شده اند، کودکان دیروز از مادران شان آموختند که  کمک به هم نوع و دفاع از کشور بزرگترین جهاد در راه خداوند است، این کودکان از همان دیروز وقتی با پدران شهید خود خداحافظی می کردند آموختند که گاهی برای دفاع از کشور شان باید برخی ها جانشان را فدا کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.