گروه: اخبار استان خبر: 157737 / تاریخ انتشار : 1399/2/20 ساعت : 16:32

کلنگ زنی دومین شبکه جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه‌خانه روستایی استان در روستای طولیان کهگیلویه + تصاویر

پاسره مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مزایای این طرح گفت: جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب از طرح‌های مهمی است که در روستاها اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دومین شبکه جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه‌خانه روستایی صبح امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در روستای طولیان از توابع بخش مرکزی کهگیلویه کلنگ‌ زنی شد.

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی ‌فر امام جمعه دهدشت در آیین کلنگ‌ زنی این طرح با اشاره به نگاه مسئولان نسبت به توسعه روستاها گفت: با درایت و مدیریت مسئولان این طرح تصویه خانه و کار ارزشمند به سرانجام خواهد رسید.

 

 

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: جمع‌آوری فاضلاب روستایی یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی روستایی است و اجرای چنین طرحی نشان از تلاش و کوشش مسئولان برای خدمات ‌رسانی مطلوب به مردم است.

 

پاسره مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مزایای این طرح گفت: جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب از طرح‌های مهمی است که در روستاها اجرایی می‌شود.

 

 

پاسره تصریح کرد: دو پروژه ایجاد تاسیسات جمع‌آوری و تصفیه فاصلاب روستایی در استان آغاز شده است که روستای تنگاری در بویراحمد به خاطر شرایط حفاطت از منابع آبی انتخاب شد و در بالا دست بودن فاضلاب روستای طولیان نیز از دلایل این روستا به عنوان پایلوت در کهگیلویه است.

 

وی افزود: از مجموع 111 پروژه کشوری سه پروژه ایجاد تاسیسات جمع‌آوری فاضلاب روستایی در استان در دست اجراست و 22 میلیارد اعتبار مورد نیاز این پروژه‌ها طی تفاهم‌نامه با بانک توسعه اسلامی تأمین خواهد شد.

 

پاسره با بیان اینکه هشت هزار متر لوله‌گذاری در طولیان پیش‌بینی شده است، گفت: برای جمع‌آوری فاضلاب زمنینی به متراژ هشت هزار و 300 متر در نظر گرفته شده است.

 

همچنین عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار در آیین کلنگ‌زنی این طرح گفت: منابع مالی این تصفیه خانه و جمع‌اوری فاضلاب تأمین شده است و بر اساس برنامه زمانبندی تعریف شده حداکثر تا دهه فجر سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد.

 

علیرضا اتابک با مهم خواندن شبکه جمع‌اوری فاضلاب روستایی اظهار داشت: این طرح به توسعه روستاها کمک شایانی می‌کند و برای تکمیل و بهره‌برداری از این طرح پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.

 

گفتنی است طرح جمع‌آوری فاضلاب طولیان، 300 خانوار را پوشش می‌دهد.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.