گروه: اخبار استان خبر: 157721 / تاریخ انتشار : 1399/2/22 ساعت : 07:52
گزارش:

جولان سگ های ولگرد در اطراف کشتارگاه شهرداری لنده/گلایه مردم روستای دم تنگ از بی تفاوتی مسئولان شهرداری+تصاویر و فیلم

وجود سگ های ولگرد این روزها به یکی از چالش های مهم فرا روی شهروندان تبدیل شده است که مخاطرات جانی و مالی برای مردم را در پی دارد که مسئولان باید نسبت به این موضوع اقدامات قاطع تری داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امروزه شهرها با چالش های مختلفی همراه هستند که نیازمند برنامه ریزی و ارائه راهکارهای دقیق برای رفع این چالش ها از سوی مسئولان لازم و ضروری است.

 

یکی از چالش ها و مشکلات فراروی شهروندان در شهرها وجود سگ های ولگردی است که آزادانه در کوچه و خیابان های شهر پرسه می زنند و این در حالی است که این حیوانات بیشترین سهم انتشار آلودگی در شهرها را برعهده دارند.

 

در رسانه های مختلف هرچند صباحی شاهد انتشار خبری مبنی بر حمله سگ های ولگرد و یا ایجاد رعب و وحشت میان شهروندان به دلیل حضور گله ای سگ های ولگرد در سطح شهرها هستیم که در جوامع کوچک تر شهری این معضل بیشتر خود نمایی می کند.

 

بیش از دو سال است که این معضل در شهرلنده به عنوان یکی از چالش های شهری مطرح است و چندین جلسه شورای سلامت شهرستان لنده نیز به این معضل اختصاص یافت اما هیچ نتیجه ای عملی در خصوص رفع این معضل تا کنون به چشم نخورده است.

 

وجود کشتارگاه شهرداری لنده در جوار روستای دم تنگ لنده و بوی تعفن و تجمع سگ های ولگرد در اطراف این کشتارگاه باعث شده است تا مردم این روستا از وضعیت پیش امده نگران و تا کنون چندین بار به شهرداری و مسئولان شهرستان را برای رفع چاره اساسی مراجعه نمایند که متاسفانه با وجود همه پیگیری ها راه به جایی نبرده است.

 

روز گذشته نیز در پی حمله سگ های ولگرد به یکی از دامداران روستای دم تنگ لنده متاسفانه پنج راس دام از این دامدار تلف شده است که این موضوع باعث افزایش گلایه های مردمی و حتی به مخاطره افتادن جان کودکان و مردم این روستا نیز شده است.

 

فیلم زیر به خوبی نشان دهنده تجمع بیش از 20 تا 30قلاده ای سگ های ولگرد در اطراف کشتارگاه شهرداری لنده است که علاوه بر مشکلات بهداشتی برای کشتارگاه شهرداری جان عابران پیاده در مسیر جاده لنده به روستاهای بخش موگرمون نیز در معرض خطر حمله سگ های ولگرد است.

تصاویر تکمیلی و فیلم در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.