گروه: اخبار استان خبر: 157657 / تاریخ انتشار : 1399/2/21 ساعت : 11:52
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

توضیحات شهردار یاسوج در خصوص ساخت و سازهای جدید در آبشار یاسوج

طبق برخی خبرها با وجود ممنوعیت ساخت و ساز و همچنین عدم تکمیل طرح جامع گردشگری در آبشار یاسوج، ساخت و سازهایی صورت می گیرد که شهردار یاسوج به آن واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  آبشار یاسوج را شاید بتوان مهمترین جاذبه گردشگری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نامید، منطقه ای زیبا در 2 کیلومتری این شهر که با آب و هوای مطبوع به خصوص در فصول گرم سال پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر کشور است.

 

یکی از مشکلاتی که آبشار یاسوج در سال های اخیر با آن مواجه بود، از بین رفتن طبیعت بکر آن و ساخت و سازهای بیش از اندازه در حریم آن است.

 

گفتنی است در سال گذشته به دستور مقامات قضایی و همکاری دستگاه ها، سازمان ها و شهرداری بسیاری از این ساخت و سازها پلمپ یا اجازه ساخت و ساز جدیدی داده نشد.

 

در این رابطه ساخت و سازها به غیر از مکان ها و ملک های خصوصی در آبشار یاسوج  به  تهیه طرح جامعه گردشگری منوط شد.

 

در حالی که ساخت و ساز در منطقه گردشگری آبشار یاسوج ممنوع بود اما برخی خبرها حکایت از ساخت و ساز

 

شهردار یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص ساخت و سازها در آبشار یاسوج گفت: آبشار دو بخش دارد، بخشی مربوط به مالکان یا خریداران که حدود  90 درصد از قدیم الایام در آن مکان حضور داشتند، پروانه ساختمان و همچنین نسق دارند و برخی دیگر از این مالکان به طور قانونی به شهرداری مراجعه کردند و پروانه ساخت گرفتند.

 

مقدم بیان کرد: هر گونه ساخت و ساز خلاف قانون را جلوگیری خواهیم کرد، برخی از افرادی که به حریم راه یا آبراه تجاوز کردند با توجه به استعلام امور آب پرونده آنها به  کمیسیون ماده 100 برای صدور رای ارسال شد و برخی رای گرفتند و  کسانی دیگر که ساخت و سازی داشتند به شهرداری مراجعه و تشکیل پرونده  دادند.

 

وی در خصوص ساخت و ساز ملک های خصوصی در اّبشار یاسوج اضافه کرد: ساخت و ساز در اراضی خصوصی  در آبشار یاسوج ممنوع نیست.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

 
 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.