گروه: اخبار استان خبر: 157649 / تاریخ انتشار : 1399/2/18 ساعت : 16:13

سنگ تمام مساجد در مقابله با کرونا/ پاسخ امام جمعه دهدشت به زمان بازگشایی مصلا و مساجد

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: رئیس جمهور وضعیت برخی از شهرهای کشور را سفید و اعلام کردند که باید مساجد باز شده و نماز جمعه ها برگزار شود و در استان ما نیز به دستور ستاد کرونا در برخی از شهر ها نماز جمعه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شیوع ویروس کرونا موجب شد تا بسیاری از ظرفیت های گروه های مختلف مردمی از جمله گروه های جهادی، هیئت های مذهبی، برخی گروه های مردم نهاد و فرهنگی، هنری در راستای مبارزه با کرونا صرف شود که بسیاری از این فعالیت ها مثمر ثمربوده و آثار مناسبی را در جامعه بوجود آورد.

 

امام جمعه شهردهدشت در همین راستا و در مورد فعالیت های گروه های مختلف به خصوص  مساجد، گفت: مسئله کرونا باعث شد تا  بسیاری از مراکز فرهنگی و اجتماعی از جمله مساجد، امامزاده ها و مصلاها تعطیل شود.

 

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: قبل از اینکه ستاد کرونای کشور و استان این مسئله را عنوان کنند، در استان کهگیلویه و بویر احمد این اماکن با دستور نماینده محترم ولی فقیه در استان و همکاری و همراهی عوامل و هیئت امناها و همه مؤمنین برای حفظ سلامتی مردم تعطیل شد.

 

وی با اشاره به رعایت اصول بهداشتی از سوی مساجد، گفت: همه پروتکل های بهداشتی را که توسط ستاد کرونای کشور و استان ها اعلام می شود در این چند ماه در این اماکن رعایت شد.

 

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه مساجد نیز در میدان مبارزه با کرونا بودند، گفت: با وجود اینکه نمازهای جماعت در مساجد شهرستان به صورت موقت تعطیل شد اما مساجد و مصلاها به کارگاه های تولید ماسک و جمع آوری بسته های کمک های مؤمنانه تبدیل شده و بسیاری از مساجد در روزهای ابتدایی فعالیت های مناسبی در زمینه ضدعفونی معابر و اماکن عمومی داشتند.

 

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: مصلا، مسجد و امامزاده صرفا برای دعا نیست و در مواقع اضطراری کمک کار مردم و نهاد های مختلف است.

 

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور به بازگشایی برخی از مساجد، گفت: اکنون که شرایط کرونا در کشور به یک ثبات نسبی رسیده است و با دستور مقام معظم رهبری همه دستورات باید در ستاد کرونا اتخاذ شود، رئیس جمهور وضعیت برخی از شهرهای کشور را سفید اعلام کرد و در استان ما نیز در صورتی که نسبت به برگزاری نماز جمعه تصمیم جدیدی اتخاذ شود، با رعایت پروتکل بهداشتی و قواعد لازم نسبت به اقامه این فریضه اقدام می شود.

 

وی اضافه کرد: این در حالی است که بسیاری از اماکن عمومی و بازار باز هستند و صرفا مساجد و مدارس و دانشگاه ها فعالیت های خود را متوقف کرده و نکته جالب در بسته شدن مساجد این است که هیچ اعتراضی از سوی جامعه و مؤمنین نشده است و این نشانگر این موضوع است که دین اسلام دین سلامتی است و اولویت اصلی آن سلامتی مردم است.

 

وحدانی فر با تشکر از گروه ها و تشکل های مختلف تصریح کرد: باید از جوانان و تشکل ها و هیئت امنا ها تشکر کرد چرا که در این شب هایی که همه در خواب بودند، مسجد، هیئت، حسینیه و مصلا را به مکان مبارزه با کرونا تبدیل کرده و در خیابان ها و مکان های مختلف فعالیت های بسیار خوبی را انجام دادند.

 

امام جمعه دهدشت با قانون مند خواندن مساجد و هیئت های مذهبی، گفت: در برخی از کشورها و ادیان دیگر پلیس با زور و کتک کاری ، با آبگرم و سرد مانع از حضور پیروان آن ادیان در کلیسا ها و کنیسه ها می شد، اما مسلمانان به عقاید عمومی جامعه و مذهب، احترام گذشته و مسائل بهداشتی را کاملا رعایت می کنند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.