گروه: اخبار استان خبر: 157497 / تاریخ انتشار : 1399/2/15 ساعت : 13:57
شنیده هایی از تحرکات برخی افراد برای استخدام های فله ای؛

خطاب صریح صبح زاگرس به منتخبین مجلس یازدهم؛ از نورچشمی ها بپرهیزید/دنباله روی پیشینیان نباشید

در حالی که منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم هنوز بر صندلی سبز بهارستان جلوس نکرده اند اما شنیده هایی از برخی تحرکات این افراد برای بکارگیری نزدیکان خود در برخی مشاغل به گوش می رسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اسفند ماه 98 برگزار شد و مهدی روشنفکر، غلامرضا تاجگردون و حجت الاسلام محمد موحد به عنوان منتخبین مردم به بهارستان راه پیدا کردند و تا حدود یک ماه دیگر مجلس یازدهم با ترکیبی جدید شروع به کار می کنند.

 

انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد پروسه خاص خود را دنبال می کند و شرایط ویژه ای دارد به خصوص دید و بازدیدهای خانگی و طایفه ای در ایام تبلیغات و پیش از آن که نامزدهای انتخابات برای به دست آوردن رأی وعده هایی می دهند که بعدا از عملی کردن آن عاجز می مانند.

 

نامزدهای انتخابات خانه به خانه وعده اشتغال را به جوانان می دهند و آن ها نیز به امید این ادعا به جمع کردن رای برای فرد مورد نظر می پردازند غافل از این که بسیاری از این وعده ها از اساس امکان وقوع ندارد.

 

به نظر می رسد تصور مردم از نمایندگان این است که فرزندان ان ها را بکارگیری کنند و و کار شخصی انجام دهند که این مساله هم از رفتر و عملکرد نمایندگان پیشین نشأت گرفته است و در واقع جایگاه نمایندگی را به مسائل سطح پایین تقلیل داده اند.

 

اشتغال زمانی خوب است که جنبه عمومی داشته باشد و صرفا با سفارش و وعده به افراد خاص نباشد و بهتر است منتخبین دور جدید مجلس در استان نیز به فکر انجام اور عام المنفعه باشند تا این که بخواهند با استفاده از رانت شغل ایجاد کنند.

 

قطعا استخدام های رابطه ای و فله ای موضوعی است که مورد واکاوی رسانه ها قرار خواهد گرفت و دستگاه قضایی نیز به سهم خود این مسائل را پیگیری خواهد کرد.

 

در حالی که منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم هنوز بر صندلی سبز بهارستان جلوس نکرده اند اما شنیده هایی از برخی تحرکات این افراد برای بکارگیری نزدیکان خود در برخی مشاغل به گوش می رسد که می تواند باعث ناامیدی قشر تحصیلکرده و نخبه استانی باشند که شاید با امیدی دوباره منتخبین خود را به مجلس فرستاده اند.

 

مساله بکارگیری نورچشمی ها در دوره های مختلف به خصوص توسط برخی افراد خاص حاشیه های زیادی را به دنبال داشت و امیدهای بسیاری را ناامید کرد.

 

صبح زاگرس به عنوان یک رسانه مطالبه گر به صراحت خطاب به منتخبین مجلس یازدهم اعلام می کند از توجه کردن تنها به نورچشمی ها پرهیز کنید و سعی در اجرای عدالت داشته باشید و همه را با یک نگاه ببینید.

 

صبح زاگرس این مسائل را رصد کرده و صریح و بی پرده با مردم در میان خواهد گذاشت لذا امیدواریم این شنیده ها رنگ واقعیت به خود نگیرد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 5 نظر
00000
1399/2/15 - 15:23
پس به نظر میرسه مردم الکی رفتن رای دادن و باز هم باید شاهد منفعط لبی ها باشیم
rateup 0
 ratedown 0
ک ب
1399/2/15 - 15:24
به احتمال فراوان آقاییون می خوان قبل نشست رسمی مجلس و قسم خوردن پارتی بازی ها را انجام بدن
rateup 0
 ratedown 0
با خدا
1399/2/15 - 15:25
نور چشمی ها به بهشت نمی روند . کاشم من هم یک نور چشمی بودم تا حداقل این دنیا به یه چیزی می رسیدم اون دنیام که پرت شد
rateup 0
 ratedown 0
.......
1399/2/15 - 15:25
ای خدا
rateup 0
 ratedown 0
دانشجو
1399/2/15 - 15:30
بینم چه ایکنیت . ابته می دونم به هیچ جایی نخواهیم رسید . نرفته دارین پارتی بازی می کنید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.