گروه: اخبار استان خبر: 157486 / تاریخ انتشار : 1399/2/15 ساعت : 19:31
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

آخرین وضعیت کرونا در شهرستان باشت از زبان فرماندار/زمان بازگشایی اماکن مذهبی و عمومی

مسعود حسینی گفت: مردم همچنان همان حساسیت های خود را داشته باشند و رعایت پروتکل های بهداشتی را انجام دهند که دوباره به حالت کرونایی بر نگردیم.

فرماندار شهرستان باشت در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت کرونا و و ضعیت سفید این شهرستان گفت: از روز نهم اردیبهشت تاکنون آمار مبتلایان به کرونا در باشت همان 42 نفری است که از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام شده است و تاکنون مورد جدیدی از افراد مبتلا به کرونا در شهرستان گزارش نشده است، و نمونه هایی که از سوی شهرستان فرستاده می شود منفی هستند.

 

سید مسعود حسینی بیان کرد: گروه های مختلفی در سطح شهرستان در بحث شناسایی کرونا در حال فعالیت هستند از جمله تیم ثابتی که در بیمارستان شهرستان باشت است و گروه های سیاری که در خانه های بهداشت در سطح روستاها از افراد بیمار و مشکوک  نمونه گیری می کنند تا افراد را شناسایی می کنند، خوشبختانه در شهرستان مشکل آنچنانی نداریم و وضعیت  در شهرستان باشت فعلا  سفید است .

 

فرماندار باشت اظهار کرد: صنف هایی که به خاطر تجمعات می توانند محلی برای انتقال کرونا باشند، مثل آرایشگاه ها و بیرون برها هنوز باز نیستند و فعالیتی ندارند  همچنین تیم بهداشتی نظارت کافی بر بازار شهرستان را دارند، خوشبختانه مردم هم همکاری خوبی در بحث رعایت موارد بهداشتی دارند.

 

وی در مورد باز شدن اماکن مذهبی و مساجد شهرستان باشت همزمان با اعلام شدن وضعیت سفید گفت: در این خصوص دستور العملی از طرف ستاد کرونا به فرمانداری ارسال نشده است، اما به صورت شفاهی موافقت هایی شده است که  بازگشایی این اماکن  انجام شود، و آمادگی این بازگشایی با توجه به شرایط بوجود آمده در سطح شهرستان که تقریبا سفید است را داریم.

 

حسینی در ادامه افزود: اگر زمان بیشتری برای رعایت کردن و دوری از تجمعات داده می شد بهتر بود اما به هر حال مردم همچنان همان حساسیت های خود را داشته باشند  و رعایت پروتکل های بهداشتی را  انجام دهند که  دوباره به حالت کرونایی بر نگردیم،و منتظریم اگر  دستور العملی یا پروتکلی برایمان ارسال شود  بر اساس آن عمل کنیم چون خود سرانه نمی توانیم در مورد باز گشایی اماکن مذهبی و عمومی  تصمیم گیری کنیم مرجع تصمیم گیری دانشگاه علوم پزشکی استان است .

انتهای پیام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.