گروه: اخبار استان خبر: 157439 / تاریخ انتشار : 1399/2/14 ساعت : 13:20
فرماندار کهگیلویه مطرح کرد ؛

اعلام وضعیت قرمز کرونا در کهگیلویه بزرگ/ رییس شبکه بهداشت هم کرونایی شد

فرماندار کهگیلویه با اشاره به وضعیت این شهرستان در شیوع ویروس کرونا از ابتلای طیب زادگان رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه بزرگ به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ششمین جلسه شورای سلامت شهرستان کهگیلویه با حضور مسیولین استانی و شهرستانی در محل فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

 

حجت الاسلام وحدانی فر امام جمعه دهدشت در این جلسه ضمن تشکر از کادر درمان  شهرستان گفت: خدماتی که برای مقابله با کرونا صورت گرفت قابل تقدیر است و متاسفانه قبح کرونا شکسته شد و مردم احساس می کنند که دیگر کرونایی وجود ندارد.

 

وحدانی فر گفت: باید فضای رسانه ای به سمت پیشگیری  جلو رود و رسانه ها باید بیش از گذشته توصیه ها و موارد بهداشتی را به اطلاع عموم مردم برسانند.

 
وی با ابراز گلایه از برخی مسیولین شهرستان گفت: برخی از مسیولین در مراسمات عزاداری و عروسی شرکت می کنند. نمی شود مسیول خود اعلام کند که مردم در چنین مراسماتی شرکت نکنند اما خود به آن به توصیه ها اعلام نکند.
 
 
امام جمعه دهدشت گفت: در کشور اسلامی باید تابع مقررات کشور اسلامی باشیم و درصورتی که مسیله جدی گرفته نشود باید از قوه قهریه استفاده شود و دعا کنیم که درماه مبارک رمضان دعا مستجاب و راهگشا خواهد بود و در کنار زحمات کادر درمان به خدا توکل داشته باشیم و روزانه دعا کنیم تا برگردیم به فضای آرامش گذشته.
 
 
علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه در این جلسه با ابراز ناراحتی و تاسف از ابتلای دکتر طیب زادگان رییس شبکه بهداشت کهگیلویه گفت: دکتر طیب زادگان که همیشه در خط مقدم مقابله با کرونا حضور داشتند, اکنون در جمع ما حضور ندارد و کسالت دارد و امیدوارم هر چه زود تر سلامتی خود را به دست آورده و به جمع ما بپیوندد.
 
 
اتابک گفت: در مورد کرونا گام های خوبی برداشته شد و مبنای کار کنترل و مقابله با این بیماری بود از همان اول هدف کنترل آن را داشتیم و طبق نظرات متخصصان این اپیدمی قابل کنترل صد در صد نبوده و به هر منطقه ای که ورود می کند افراد زیادی را مبتلا می کند اما در شهرستان کهگیلویه هنوز این اپیدمی همه گیر نشده است.
 
 
وی افزود: به لحاظ پوشش بیمارستانی باید چند شهرستان را تحت پوشش داشته باشیم و شرایط کنونی نگران کننده بوده و در صورت افزایش ابتلا با مشکلاتی رو به رو خواهیم بود.
 
 
اتابک با اشاره به عدم رعایت توصیه های بهداشتی توسط برخی از مردم گفت: یکی از بیماران ناقل تا کنون ۲۷ نفر را آلوده کرده است و در این شرایط یک خانواده به دلیل عدم رعایت موارد و توصیه های بهداشتی این خانواده دچار بیماری شد و در یک خانواده ۷ نفره همه اعضا مبتلا شدند.
 
 
وی با ابراز گلایه از برخی مردم گفت: دو مراسم شادی و سوگواردی در یکی از شهرستان ها استان برگزار شد و در آن مراسم ۲۶ نفر آلوده شده اند و این اتفاق پس از چند روز مشخص شد.
 
فرماندار کهگیلویه با اشاره به موارد نمونه گیری در شهرستان کهگیلویه گفت: در شهرستان کهگیلویه از ۱۲۰۰ نفر نمونه گیری شده و از این تعداد ۵۰ تا ۶۰ نفر مثبت اعلام شده اند که بسیاری از آن ها بهبود پیدا کردند.
 
علی رضا اتابک گفت: کمترین اتاق icu  در استان در شهرستان کهگیلویه وجود دارد اما با این وجود در شهرستان تا کنون توانست شرایط را کنترل کنیم.
 
 
وی تاکید کرد: هر نمونه مثبتی در شهرستان وجود داشته باشد باید به نقاهتگاه ها آورده شود تا این زنجیره بیماری قطع شود.
 
اتابک ادامه داد: دستگاه های ما باید آمادگی کامل داشته باشند و مراکز بهداشتی ما باید در مکان های عمومی حضور داشته باشند و مانع از تجمع مردم در بازار و پارک ها و اماکن عمومی شوند. همچنین بخشی از مردم رعایت نمی کنند و ما مسیولیم که مردم را مجبور به رعایت کردن پروتوکول های بهداشتی کنیم.
 
فرماندار کهگیلویه اضافه کرد: با توجه به کمبود امکانات بهداشتی اگر تعداد بیماران بیشتر شد چه کار می توان کرد یک بیمارستان و ۴ تخت icu وجود دارد و شهرستان.
 
 
وی با اعلام رسمی ابتلای رییس شبکه بهداشت به بیماری کرونا گفت: وقتی رییس شبکه بهداشت شبانه روز در حال تلاش و مقابله با بیماری کروناست و خود دچار این بیماری می شود چه کسی پاسخگوست؟ مردم باید این فعالیت ها و تلاش ها را ببینند و موارد بهداشتی را رعایت کنند.
 
 
اتابک ادامه داد: کرونا وقتی به کهگیلویه رسیده مسیول و غیر مسیول نمی شناسد و دلیلی ندارد که ما فکر کنیم به ویروس کرونا مبتلا نمی شویم,پس لزوم رعایت اصول بهداشتی این روزها بیش از پیش احساس می شود.
 
 
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 8 نظر
حامد
1399/2/14 - 15:11
متاسفانه این نشون میده مسئولان خودشون هم به درستی رعایت نکات بهداشتی نمی کنند
rateup 0
 ratedown 0
غلامی
1399/2/14 - 15:12
واقعا وضعیت کرونا در استان خوب نیست و مردم هم روز به روز بی تفاوت تر می شوند
rateup 0
 ratedown 0
قاسم پور
1399/2/14 - 15:13
اگر مردم همین جور بخوان بی تفاوت باشن احتمال رشد صعودی امار ها همین جو افزایش پیدا می کند و خدا می دونه به کجا ها کشونده می شود
rateup 0
 ratedown 0
شیروان
1399/2/14 - 15:14
من نمی دونم چرا دولت شدت عبور و مرور رو به کلی کنار گذاشته همچین مغازه ها همه باز هستند با این وضع آمار روز به روز افزایش پیدا می کنه
rateup 0
 ratedown 0
الماس
1399/2/14 - 15:14
واقعا وضعیت دهدشت خوب نیست امیدوارم مردم بیشتر رعایت کنند که اگر رعایت نکنند احتمال فراگیری این بیماری در دهدشت وجود دارد
rateup 0
 ratedown 0
مجید
1399/2/14 - 15:15
چرا دولت با باز بودن ساندیچی ها و بیرون ببر ها برخورد نمی کند در حالی که اینها می توانند در روند افزایشی کرونا تاثیر گذار باشند
rateup 0
 ratedown 0
چرامی
1399/2/14 - 15:16
با این وضع که کرونا داره پیش می ره مطمئن ام آةمار بیشتر می شود
rateup 0
 ratedown 0
ثریا
1399/2/14 - 15:16
قطعا همین طوره که می گید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.