گروه: اخبار استان خبر: 157351 / تاریخ انتشار : 1399/2/12 ساعت : 09:52
یادداشت:

هیس! در مقابل چپاول سکوت کنید

ارز جهانگیری وارد چرخه شد تا مانع بالا رفتن قیمت ها شود،این اتفاق که رخ نداد هیچ، بلکه قیمت کالاهای اساسی چند برابر شد و عده ای یک شبه واسطه همین دلارهای دولتی میلیارد ها تومان پول از بیت المال را به تاراج بردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ این صحبت آقای جهانگیری مسبب و مخترع ارز ۴۲۰۰ تومانی است: متأسفانه حساسیت نادرستی نسبت به ثروتمند شدن افراد در جامعه وجود دارد و این نشأت گرفته از تفکرات سوسیالیستی در ذهن برخی افراد خصوصاً بعضی از مسئولان پس از پیروزی انقلاب اسلامی است. 

 
 این هم بخشی از صحبت های عادل آذر رییس دیوان محاسبات کشور در نشست علنی (۲۶ فروردین) مجلس شورای اسلامی و گزارش تفریغ بودجه ۹۷ قرائت شد: مجموع ارزی که در سال ۹۷ به صرافی‌ها و واردکنندگان کالا‌های اساسی و غیراساسی داده شده ۳۱ میلیارد دلار بوده است که از این رقم حدود ۴.۸ میلیارد دلار ما به ازای واردات کالا نداشته است. 
 
یعنی آن نور چشمی های که ۴.۸ میلیارد دلار  ارزی که گرفته بودند را صرف کار دیگری کرده اند و یک شبه ثروت های افسانه ای به جیب زده اند.  ۴.۸ × ۱۵۰۰۰ = ۷۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
 
با  دلار ۱۵۰۰۰ هزار تومان  این ۴.۸ میلیارد دلار میشود ۷۲ هزار میلیارد تومان
 
در شرایط فعلی بخش اعظم نهاد های دامی کشور به واسطه #مافیای واردات(برای به هم زدن عرضه و تقاضا و بالا بردن قیمت ها) و همچنین عدم تخصیص ارز لازم در کشتی ها روی دریا مانده اند و مرغداران ، دامداران و...منتظرند تا این نهادهای دامی به دست آن ها برسد.
 
طبق آمارهای گمرک کشور سال گذشته ۳.۶ میلیون دلار برای واردات ۱۸۰۰ تن غذای سگ و گربه تخصیص داده شده و وارد کشور شده
 
۳.۶ × ۱۵۰۰۰ = ۵۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
یعنی ۵۴ میلیارد تومان
 
اولویت تخصیص ارز دولتی برای واردات نهاد های دامی است یا غذای سگ و گربه؟
 
بی تدبیری تا کجا؟
 
آقای جهانگیری ناراحت شده اند که از ایشان سوال بپرسند این همه پولی که به تاراج رفته در جیب کدام یک از ثروتمندان قرار گرفته، یعنی یک تصمیم اشتباه از تحریم های کشورهای غربی و امریکا بیشتر به مردم کشور مان فشار وارد کرده است.
 
ارز جهانگیری وارد چرخه شد تا مانع بالا رفتن قیمت ها شود،این اتفاق که رخ نداد هیچ، بلکه قیمت کالاهای اساسی چند برابر شد و عده ای یک شبه واسطه همین دلارهای دولتی میلیارد ها تومان پول از بیت المال را به تاراج بردند. 
 
چرا نهاد های نظارتی با مسببین این تصمیم اشتباه و حیف و میل بیت المال برخورد نمی کنند؟
 
 
انتهای پیام/
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.