گروه: اخبار استان خبر: 157072 / تاریخ انتشار : 1399/2/7 ساعت : 11:31
تحقق شعار سال چشم انتظار حمایت مسئولان:

نقش عشایر در جهش تولید/ظرفیت های بالقوه ای که نیازمند حمایت مسئولان است+تصاویر

نقش عشایر در افزایش میزان سهم تولیدات دامی و فرآورده های دامی باعث خواهد تا سهم عمده ای در تحقق شعار سال داشته باشند لذا تنها نیازمند حمایت مسئولان است تا این امر هرچه سریعتر تحقق یابد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، همه ساله شروع سال جدید با نامگذاری آغاز فعالیت ها در سال جدید از سوی مقام معظم رهبری خط و مشی ها و سیاست های کلی یکساله کشور بر اساس شعار سال تهیه و ترسیم می شوند.

 

 

امسال نیز مقام معظم رهبری در سخنرانی نورزی خود سال 1399 را سال «جهش تولید»؛ اعلام کرده است که در این سخنرانی فرمودند: کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد.

 

در همین راستا نقش عشایر به عنوان قشر مولد در جامعه نقش تاثیر گذاری در جهش تولید با افزایش دام و فرآورده های دامی دارند که افزایش قابل توجه میزان دام سبک و سنگین در کشور در کنار واحد های نیمه صنعتی و صنعتی قابل تامل است.

 

 

عشایر از دیر باز سهم مهمی در تامین گوشت مورد نیاز کشور و حتی کشورهای همسایه داشتنه و دارند که امسال و در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید می توانند با چندین برابر کردن سهم تولید دام و فرآورده های آنان در تحقق کامل شعار سال سهمی عمده داشته باشند.

 

 

فراورده های لبنی تولیدی عشایر نیز یکی دیگر از ملزومات در جهش تولید است که بخش اعظمی از کشک، روغن محلی و پشم و پوست نیاز تولید کشور را تامین می کنند که باز هم توجه و حمایت از این قشر مولد می تواند سهم بزرگی در جهش تولید داشته باشند.

 

 عشایر استان کهگیلویه وبویراحمد بیش از یک میلیون راس دام سبک دارند و سالانه به علت زایش و زاد و ولد حدود یک میلیون راس نیز تولید دارند که بیشترین تولیدات دامی عشایر استان کهگیلویه وبویراحمد سالانه بیش از 7800 تن گوشت قرمز، بیش از 26 هزار تن شیر، بیش از 400 تن پشم و بیش از 150 تن روغن و کشک تولید می کنند که نشان دهنده حجم تولیدی در طول سال است که امیدواریم در سال جهش تولید شاهد چندین برابر شدن این آمار باشیم.

 

 

ظرفیت عظیم صنایع دستی و گردشگری در حوزه عشایری یکی دیگر از ظرفیت های قابل اتکا است که سالانه بیش از 101هزار متر مربع صانع دستی تولید می کنند که امیدواریم در سال جهش تولید این آمار علاوه بر اشتغالزایی به رونق و تولید جامعه نیز کمک فراوانی کند.

 

بدون شک حمایت از این قشر مولد در سال جهش تولید باعث افزایش چندین برابر میزان تولیدات دامی و فرآورده های دامی در استان کهگیلویه وبویراحمد خواهد شد.

 

تصاویر تکمیلی را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.