گروه: اخبار استان خبر: 156345 / تاریخ انتشار : 1399/1/20 ساعت : 18:43
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

اجرای گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی است/رتبه نخست غربالگری کرونا در کشور را داریم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف و بازاریان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسین کلانتری  در نشست ستاد پیشگیری از بیماری کرونای شهرستان های گچساران و باشت، با بیان اینکه طرح مبارزه با ویروس کرونا از ۱۳ بهمن ۹۸ در دستور کار شورای سلامت این استان بوده گفت: قبل از ورود ویروس کرونا به کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ مصوبه در خصوص این بیماری در شورای سلامت استان تصویب شد.

وی به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با رویکرد جدید اشاره کرد و گفت: این مشاغل به سه دسته کم ریسک، متوسط و پرریسک تقسیم بندی می‌شوند که مشاغل کم ریسک و متوسط از۲۳فروردین، فعالیت‌ خود را آغاز خواهند کرد.

کلانتری با بیان اینکه  تاکنون سه هزار مورد تست کرونا در این استان انجام شده گفت:  میانگین تست های روزانه کرونا در استان کهگیلویه وبویراحمد نسبت به نرم کشوری بالاتر است.

وی ابراز کرد:  میانگین تست کرونا در کشور به ازای ۱۰۰ هزار نفر ۱۰۰ مورد  می باشد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: با تلاش دولت و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بیش از ۲۸۰ تخت نقاهتگاهی  در بیمارستان های شهید جلیل یاسوج، شهید رجایی دوگنبدان و در دهدشت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.
وی به تغییر خطوط کارخانه تولیدی سینره به مواد ضدعفونی کننده اشاره کرد و افزود:  با توجه به شیوع ویروس کرونا شرکت تولیدی سینره خط تولید خود را به تهیه مواد ضد عفونی از جمله ژل ضدعفونی کننده اختصاص داد که این شرکت روزانه بین ۶ تا ۱۸ هزار عدد مایع ضدعفونی تولید می کند.

کلانتری به راه اندازی کارخانه الکل در این استان اشاره کرد و گفت: این کارخانه پس از۱۰سال با ظرفیت هزار لیتر وارد چرخه تولید شده است.
وی اظهار داشت: با همکاری مجموعه سپاه روزانه ۲۵ هزار عدد ماسک در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود.

کلانتری با اشاره به اقدامات انجام شده برای کنترل و نظارت بر مبادی ورودی و خروجی استان گفت: در ۵۸ نقطه استان کهگیلویه و بویراحمد تیم‌هایی برای کنترل ورودی و خروجی شهرها و روستاها مستقر شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:  متولیان بهداشتی باید در زمینه قرنطینه بیماران کرونایی جدیت بیشتر بکار گیرند.
کلانتری ابراز کرد: آحاد مردم استان بیش از پیش با متولیان امر در زمینه مبارزه با ویروس کرونا همکاری داشته باشند و به توصیه ها و تاکیدات مجموعه بهداشت و درمان، پلیس راهور و مسئولان استانی توجه کنند.

وی  افزود: این استان با  انجام بیش از ۹۵درصد طرح غربالگری بیماری کرونا رتبه نخست کشور را هم اکنون داراست که این امر مهم مرهون تلاش همراهی و مشارکت و همکاری مردم این استان است.

وی با بیان اینکه مردم با رعایت طرح  فاصله گذاری اجتماعی می توانند از شیوع کرونا در استان جلوگیری کنند.

کلانتری از همراهی ، همکاری و تعامل مطلوب و مثبت مردم فهیم استان در شهرها و مناطق مختلف برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی قدردانی کرد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

 

---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.