گروه: اخبار استان خبر: 156270 / تاریخ انتشار : 1399/1/19 ساعت : 16:42
رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه در گفتگو با صبح زاگرس خبر داد

ابتلای دو پرستار بیمارستان دهدشت به بیماری کرونا/مسئولان فکری به حال فروشندگان دوره گرد کنند

طیب زادگان به تشریح وضعیت بیماری کرونا در شهرستان کهگیلویه پرداخت و از ابتلای دو پرستار بیمارستان دهدشت به کووید19 خبر داد.

رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه در گفت و گو با صبح زاگرس در مورد آخرین وضعیت بیماری کرونا و اقدامات انجام شده در این شهرستان گفت: این روزها در مراحل جدید مبارزه با کرونا ویروس  قرارداریم و فعلا فقط افرادی که سابقه بیماری زمینه ای دارند توسط سامانه غربالگری و از طریق مراکز درمانی شناسایی و معرفی می شوند و از آن ها تست های لازم گرفته خواهد شد.

 

طیب زادگان گفت: مواردی که تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده و افراد ناقل این بیماری که بنا به صلاحدید در منزل باید قرنطینه باشند، گاهی اوقات موارد و توصیه های بهداشتی را رعایت نمی کنند و اگر این افراد توصیه های لازم را رعایت نکنند مجبور می شویم که برای رعایت حال مردم و خود افراد بیمار به زور متوسل شویم و قانون و اخلاق پزشکی نیز این اجازه را به ما می دهد.

 

وی افزود: این روزها بی توجهی هایی در کل کشور نسبت به این بیماری ،توصیه های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه های شهری صورت می گیرد و لازم است خود مردم مسائل بهداشتی را رعایت کنند و حتما اجبار لازم نیست چرا که با سهل انگاری جان خود و هم شهریان را به خطر می اندازند.

 

رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه گفت: تاکنون اقدامات مناسبی برای مقابله با ویروس کرونا در شهرستان کهگیلویه صورت گرفته که بدون شک در کنترل آن تاثیر گذار بوده و بسیاری از مردم و کسبه به صورت داوطلبانه و برخی نیز با اعلام بازرسان و قوه قهریه کسب و کار خود را تعطیل کردند.

 

وی عنوان کرد: در این چند هفته جلسات مختلفی برای برنامه ریزی در صورت شیوع بیشتر ویروس کرونا صورت گرفت و در روزهای اخیر نیز موارد مشکوک و بدحال کمتر شده اما موارد مثبت افزایش داشته که نتیجه بیماریابی از طریق غربالگری است. همچنین ما جزو استان های هستیم که در زمینه غربالگری عملکرد مطلوبی داشتیم و شرایط شهرستان کهگیلویه نیز مطلوب است.

 

وی ضمن گلایه از برخی فروشندگان دوره گرد گفت: با وجود تاکیدات فراوان متاسفانه دورگردها و افرادی که سد معبر می کنند می توانند درانتقال ویروس موثر باشند و از شهرداری و تعزیرات و سایر نهادها می خواهیم فکری به حال این موضوع داشته باشند.

 

طیب زادگان از ابتلای دو نفر از کادر درمان بیمارستان دهدشت به بیماری کووید 19 خبر داد و گفت: متاسفانه دو نفر از پرستاران ما به این بیماری مبتلا شدند که یکی از آن ها به درخواست خود در منزل قرنطینه شد و نفر دوم نیز در بیمارستان بستری است.

 

وی افزود: برخی دیگر از کادرهای درمان به خاطر نگرانی برای اعضاء خانواده خود نیز برای ماندن در پانسیون ها و نرفتن به منازل خود درخواست هایی داشتند و برای همین از مردم می خواهیم تا این بیماری ریشه کن نشده است تمامی توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و به آن ها عمل کنند.

 

انتهای پیام/
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.