گروه: اخبار استان خبر: 156258 / تاریخ انتشار : 1399/1/19 ساعت : 14:32
مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد؛

معدوم سازی۹ هزار کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی در استان

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ضبط و معدوم‌سازی 8 هزار و 973 کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی و غیرقابل مصرف در طرح تشدید نظارت های نوروز 98 در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عبداله بهمنش ، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد  با اشاره به اجرای طرح تشدید کنترل بهداشتی در حوزه تولید، توزیع و عرضه مواد خام دامی طی ایام نوروز سال جاری اظهار کرد: این طرح از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز شد و تا 16 فروردین ماه امسال ادامه داشت.


وی اظهار داشت: اکیپ های ثابت و سیار نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی در مرکز استان و شهرستانهای کهگیلویه وبویراحمد همزمان با سراسر کشور ساماندهی، تجهیز و برگزار شد.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به فعالیت 60 اکیپ نظارتی در استان گفت: در مدت انجام این طرح 3 هزار و 685 مورد بازرسی از اماکن تولید، توزیع، بسته بندی و عرضه مواد خام دامی صورت گرفته است.

بهمنش  با بیان اینکه در این طرح 8 هزار و 973 کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف از زنجیره غذایی مردم حذف و ضبط و معدوم شد، گفت: 22 واحد متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تاکید کرد: الزام  رعایت موارد پروتکل بهداشتی  کنترل عوامل محیطی مقابله با کرونا ویروس به کشتارگاه‌های دام و طیور و نظارت بر اجرای ضوابط بهداشتی در مراکز عرضه و کشتارگاه‌های دام و طیور و همچنین ممنوعیت قطعه بندی گوشت و مرغ در مراکز عرضه و ضدعفونی روزانه این مراکز  از دیگر اقدامات این اداره کل در این مدت است.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد  عنوان کرد: طی مدت اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز با 23 خودروی عرضه کننده فرآورده های خام دامی بصورت غیرمجاز برخورد قانونی شده و 3 هزار و 840 نفر ساعت نیز فعالیت انجام گرفته است.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.