گروه: اخبار استان خبر: 156222 / تاریخ انتشار : 1399/1/19 ساعت : 13:18

تیغ دو لبه کرونا و گرانی بر گلوی مردم دهدشت/گلایه کسبه و بازاریان از گرانی و کمبود اجناس + تصاویر

گرانی و کمبود برخی از اجناس و کالاهای اساسی از مهمترین دغدغه های مردم و کسبه و بازاریان شهر دهدشت است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با شیوع ویروس کرونا، نرخ قیمت میوه و صیفی جات از جمله لیمو شیرین، پرتقال، شلغم، پیاز و موارد مشابه با شتاب زیاد در حال افزایش است و در عین حال نیاز مردم به مواد غذایی سالم و خوردن انواع ویتامین ها جهت تقویت سیستم ایمنی بدن، بیشتر شده است اما افزایش قیمت ها از یک سو و کرونا از سوی دیگر مردم را در منگنه قرار داده است.


در هفته های اول ورود کرونا به کشور و تشدید منع ترددها و همچنین بسته و تعطیل شدن بسیاری از کسب و کارها برخی از صاحبان کسب و کار از این فرصت سوء استفاده کرده و به بهانه کرونا و موارد حول آن اقدام به افزایش قیمت اجناس و گاها احتکار آن ها کردند.

 

گرانی و کمبود برخی از اجناس و کالاهای اساسی از مهمترین دغدغه های مردم بوده که لازم است تا این مشکلات هر چه سریعتر برطرف شوند.

 

 

یکی از فروشندگان میوه و تره بار در دهدشت گفت: قبلا برای تهیه میوه در هرکدام از میدان های تره بار چندین فروشنده با قیمت های متفاوت و کیفیت های مختلف وجود داشت اما این روزها و هفته ها برای خرید میوه حق انتخاب زیادی نداریم و از طرفی نمی توان هم به مردم میوه نداد بنابراین مجبور به خرید میوه به قیمت بالا از فروشندگان در میادین تره بار هستیم.

 

یکی دیگر از کسبه بازار دهدشت در گفتگو با صبح زاگرس گفت: با توجه به شرایط بوجود آمده همه ما برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره آن خواهان ماندن در خانه و تعطیلی کسب و کار خود هستیم اما مسئله مهم این است که با ماندن در خانه چگونه مایحتاج زندگی را برای خانواده خود تامین کنیم.

 

وی افزود: به جز این بسیاری از مردم که مشاغل آزاد دارند برای پرداخت وام های خود مجبورند که کسب و کارشان را راه اندازی کرده تا بتوانند بدهی های خود به بانک ها را پرداخت کنند.

یکی از عمده فروشان دهدشتی نیز گفت: این روزها به دلایل مختلف برخی از کالاها کمیاب و برخی نیز نایاب شدند. برنج یکی از این کالاهاست که به دلیل تعطیلی تولیدی های برنج در کشورهای همسایه و عدم واردات به کشور، کمیاب شده و بالا بودن قیمت برنج های داخلی نیز موجب شده تا افرادی که تمکن مالی کمتری دارند از خرید برنج های داخلی صرف نظر کنند.

 

احمد حکیم رئیس اداره صمت کهگیلویه در گفت و گو با صبح زاگرس در این زمینه گفت: در شهرستان کهگیلویه در مورد کالایی مثل برنج هیچ مشکلی نداریم و تا کنون 90 تن برنج دولتی دانه بلند برای شهرستان کهگیلویه و چرام و لنده جذب شده است.

 

حکیم گفت: هم اکنون انبارهای ما از برنج دولتی پر است اما طبق مصوبه شورای سلامت کهگیلویه به علت جلوگیری از ایجاد صفوف در شهرها و جلوگیری از تجمع و شیوع ویروس کرونا تقسیم و توزیع برنج دولتی در فروشگاه ها فعلا ممنوع است.

 

وی افزود: مردم در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند و در اولین فرصت برنج دولتی با قیمت مصوب هر کیلو 6 هزار و 700 تومان به فروش خواهد رسید.

 

رئیس اداره صمت گفت: در مورد بسیاری از کالاهای اساسی از جمله مرغ ، شکر و برخی دیگر از کالاها مشکلی در شهرستان وجود ندارد. برخی دیگر از کالاها از جمله حبوبات نیز در شهرستان وجود دارد و امیدواریم که کمبودها را با بهتر شدن شرایط و سهولت در ترددهای بین استانی مرتفع شوند.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.