گروه: اخبار استان خبر: 156219 / تاریخ انتشار : 1399/1/22 ساعت : 11:33

تشییع جنازه شلوغ در شهر سی سخت و واکنش سرپرست بهداشت و درمان دنا

پریسایی سرپرست بهداشت و درمان دنا گفت: در مراسم تشییع جنازه ای که در شهر سی سخت برگزار شد، با وجود تراکم جمعیت اما فاصله اجتماعی رعایت شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور سبب شد تا راهکارهای مختلفی برای مبارزه با این بیماری اتخاذ شود، از جمله این اقدامات می توان به تلاش های مسوولان بهداشت و درمان، گروه های مردمی و نیروهای نظامی و انتظامی، توصیه به قرنطینه خانگی و جلوگیری از دید و بازدیدها اشاره کرد.

 

قرنطینه خانگی نقش مهمی در قطع زنجیره کرونا ویروس دارد و مانع از انتقال آن به سایر افراد جامعه خواهد شد.

 

در همین خصوص مسوولان استانی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را همزمان با سراسر کشور مطرح کردند، تا شیوع این بیماری را کنترل کنند.

 

همزمان با این طرح، قرنطینه خانگی شروع شد، مسافرت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش، و سفرهای نوروزی به حداقل ممکن رسید اما در کنار این تدابیر برخی افراد بی توجه ضمن مسافرت،  اقدام به دید و بازدید و حضور متعدد در اجتماع داشتند.

 

در همین ارتباط طبق گزارشات شهروند خبرنگار پایگاه خبری صبح زاگرس، مراسم تشییع جنازه ای در شهر سی سخت برگزار شد و شمار زیادی از مردم در این مراسم حضور داشتند، که این موضوع توجه و حساسیت شهروندان را برانگیخت.

 

تشکیل اجتماعات با توجه به این بیماری نه تنها سبب به خطر افتادن سلامت افراد تشیع کننده می شود، بلکه اگر فرد یا افرادی در این مراسم ناقل بیماری کرونا باشد امکان سرایت این بیماری را به دیگران فراهم می کند.

در همین خصوص سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا در گفت و گو با صبح زاگرس در خصوص حضور شماری از شهروندان سی سختی در یک مراسم تشییع جنازه گفت: مکررا در خصوص طرح رعایت فاصله گذاری اجتماعی جلساتی با حضور فرماندار دنا برگزار و به رسانه ها توضیح داده شد.

 

پریسایی بیان کرد: عدم رعایت نکات بهداشتی می تواند زمینه ساز انتقال بیماری کرونا از افراد ناقل به افراد سالم باشد.

 

وی افزود: در مراسم تشییع جنازه ای که در شهر سی سخت برگزار شد،  هرچند وجود تراکم جمعیت وجود داشت اما فاصله اجتماعی رعایت شد.

 

پریسایی با اشاره به اینکه شهرستان دنا سرآمد رعات عمومی طرح فاصله گذاری اجتماعی است، گفت: هر گونه مراسمی باید با حداقل تجمع برگزار شود، به عنوان مثال در یک مراسمی در شهرستان های دنا توصیه شد به دلیل اینکه افرادی ممکن است ناقل باشند از هر اجتماعی جلوگیری شود و در غیر این صورت اگر فردی ناقل باشد احتمال ابتلا دیگر افراد روستا وجود دارد.

 

وی بیان کرد: با دهیاران و بخشداران در جلسات مختلف در خصوص برگزاری مراسمات و رعایت موراد بهداشتی گفت و گو های مختلفی صورت گرفت تا از به خطر افتادن سلامت دیگر شهروندان جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.