گروه: اخبار استان خبر: 156184 / تاریخ انتشار : 1399/1/18 ساعت : 11:40
رئیس اداره امور عشایر بهمئی خبر داد:

بهره برداری از چاه آب عشایری پشت کوه ملاطهماسب تا خردادماه امسال

چاه آب شرب مناطق عشایری پشت کوه ملاطهماسب بهمئی تا خردادماه امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس اداره امور عشایر بهمئی از تکمیل و بهره برداری از چاه آب شرب در منطقه پشت کوه ملاطهماسب شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.

 

اکبریان تصریح کرد: آب شرب عشایر پشت کوه ملا طهماسب سالهاست که با تانکر امور عشایر شهرستان تامین می شود که در سالهای اخیر برنامه حفر چاه عمیق برای آب شرب این منطقه تلاش های زیادی شد.

 

وی افزود:از سال ۹۵ به بعد یک میلیارد و دویست میلیون برای فاز اول حفر چاه، احداث ساختمان تلمبه خانه و تکمیل برق تخصیص داده شد.

 

اکبریان خاطرنشان کرد: برای فاز دوم پروژه مبلغ یک میلیارد دویست میلیون از محل اعتبارات ملی برای این پروژه تخصیص داده شد.

 

رئیس اداره امور عشایر بهمئی ادامه داد:احداث دو مخزن یک صد متر مکعبی،نصب علمک آب و احداث خط لوله گالوانیزه به طول  ۳۶۰متر از دیگر اقدامات صورت گرفته برای تکمیل این پروژه است.

 

اکبریان امور گفت: تا پایان خرداد ماه امسال فاز دوم تکمیل وبه بهره برداری می رسد .

 

وی افزود:فاز سوم پروژه هم طرح آبرسانی به امامزاده عسکر(ع)،دخوص،سرکمر،باغملک و بلوط حصار از همین چاه عمیق  است که مطالعات آن انجام گرفت و با تلاش و رایزنی این توقع ایجاد شد تا سال ۹۹ هم برای پروژه اعتبار گذاشته شود.

 

رئیس اداره امور عشایر بهمئی در پایان گفت: در صورت تکمیل و بهره برداری از این چاه آب مشکل کمبود آب در منطقه عشایری پشتکوه ملاطهماسب برطرف می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.