گروه: اخبار استان خبر: 156168 / تاریخ انتشار : 1399/1/18 ساعت : 10:47

هیس! مسئولان کهگیلویه و بویراحمد در خواب هستند؟/ ولگردها همچنان در شهر پرسه می زنند+تصویر

بدنبال وضعیت کرونایی در شهر یاسوج ، میهمان ناخوانده و ولگرد شهر از سالهای گذشته بحرانی در بحران کرونا می شود تا مسئولان همچنان در خواب باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کرونا پدیده نوظهور این ماه های کشور از بدو ورودش به ایران ، دلش نیامد تا سلامی هم به کهگیلویه و بویراحمدی ها نکند ، اما از آنجا که این میهمان ناخوانده آنچنان هم ناز پروده نبوده و دل رحمی هم دارد ، دلش برای مردم محروم استان سوخته و زیاد مزاحمتی ایجاد نمی کند ، تا به اذعان مسئولان هر روز ، میهمان تعداد محدودی از مردم  باشد و انها را در آغوش محبت پلشت خود بفشارد.


شاید کرونای این روزهای استان ما می گوید ، من نمی خواهم دردی به دردهای محروم این استان اضافه شوم وگرنه می توانستم ظرف مدت کمی کهگیلویه و بویراحمدی ها را در آغوش خود قرار دهم.به احتمال فراوان او می داند ما ، در آمار بهترین هستیم اما در زیر ساختها و توسعه با محرومیتی شگرف دست و پنجه نرم می کنیم .


کرونا می داند کهگیلویه و بویراحمدی ها سالهاست از غده سرطانی محرومیت و خواب زدگی مسئولانش که هنرمندی قهار در آمار سازی هستند رنج می برد و دلش برای این مردم می سوزد.


محیط زیست ، شهرداری ، علوم پزشکی و استانداری استان دستگاه های مرجع این مقوله هستند که با زیست انسانی و سلامتی شهروندان سرو کار دارند ، سلامتی که مردم استان با رعایت بهداشت می خواهند از کرونا فراری باشند، اما غفلت مسئولان در خصوص حضور سگهای ولگرد می تواند بحرانی در بحران کرونا باشد.


سگهایی که علاوه بر پرسه زدنشان در شهر و وحشت برای شهروندان می توانند ناقل بیماری های ناشناخته و خطرناک در شهر باشند.

---


این سگ های ولگرد روزها در محل دپوی زباله های شهر (دوپشته دشتروم ) و شبها را در شهر یاسوج با بو کشیدن ، لیس زدن و خوردن غذا تا صبح سپری می کنند تا وفایشان در وفاداری به انسانها همچنان زبانزد باشد.


در خوشبینانه ترین حالت می توان گفت سگها تنها در شهر پرسه می زنند و به سراغ زباله های  منازل ، فروشگاه ها و میزهای جلوی نانوایی ها نمی روند تا کمی غذا بخورند و از اضافه های نانهای مرغوب استفاده کنند و کاری هم به هیچ شهروندی نداشته و به مردم حمله نمی کنند ، اما سگها می توانند ناقل بیماری های خطرناکی باشند.

---هاری ، لیشما نیوز جلدی ، کیست هیداتیک ، کک ، کرم نواری و کرم های گرد بیماری هایی هستند که می تواند از سگها به انسان منتقل شود و حتی بزاق این حیوانات می تواند بیماری‌های عصبی همچون خشونت مفرط، اختلالات استرسی، وسواس فکری، اوتیسم، فوبیا، حمله خواب، صرع، زوال عقل و آلزایمر را به انسانها منتقل کند.اگر این بار نیز در بحران کرونا از کنار بیماری های قابل انتقال حیوان به انسان عبور کنیم، سگهای ولگرد به نمای شهر یاسوج و مبلمان زیبای شهری ان اضافه شده اند ، در صورتی که این موجودات به شدت وفادار به مبلمان شهری تعلق ندارند و انها برای شهروندان علاوه بر خطر گاز گرفتگی ، انتقال بیماری ، ترس و بار اقتصادی نیز به همراه دارند.


جمع آوری سگها اعتبار و ملزومات خاص خود را لازم دارد ، کرونا مسئولان را خانه نشین کرده ، مسئولان در خواب هستند ، پس هیس تا مسئولان همچنان در خواب باشند و سگها بحرانی در بحران کرونا باشند.

---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.