گروه: اخبار استان خبر: 156150 / تاریخ انتشار : 1399/1/18 ساعت : 08:17

جوانان علی اکبری از دفاع مقدس تا نبرد با کرونا+تصاویر

جوانان سرمایه های اجتماعی یک کشور هستند که حضور آنان در عرصه های مختلف می تواند باعث به حرکت درآمدن چرخ توسعه یک جامعه باشد لذا توجه به آنان یکی از نیازمندی های روز جامعه محسوب می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) فرزند دلیر امام حسین(ع) به نام روز جوان در تقویم ایران اسلامی نامگذاری شده است که در این روز جشن روز جوان با معرفی جوانان نخبه در زمینه های مختلف برگزار می شود.

 

 

جوانان سرمایه های اجتماعی یک کشور هستند که حضور آنان در عرصه های مختلف می تواند باعث به حرکت درآمدن چرخ توسعه یک جامعه باشد لذا توجه به آنان یکی از نیازمندی های روز جامعه محسوب می شود.

 

 

دوران سراسر افتخار دفاع مقدس لبریز از حماسه ها و فداکاری و رشادت جوانانی است که چه در کسوت فرمانده گردان، تیپ و حتی لشکر گرفته تا چه برسد به یک بسیجی ساده در طول این دوران همه منشاء خیر و برکت برای دفاع از کیان ایران اسلامی بودند.

 

 
 

جوانان شهیدی که با فداکاری خود بدون هیچ چشم داشتی و تنها با الگو گرفتن از حضرت علی اکبر(ع) در خطوط مقدم دفاع مقدس با رمز یا زهرا(س) بر روی میادن مین حاضر می شدند و یا در خط مقدم نبرد به عنوان پیشمرگ گردان و لشکر حاضر می شدند نمونه ای از اخلاصی است که جوانان ما در طول روزهای دفاع مقدس با پیش دستی گرفتن از همدیگر دائما در حال خدمت رسانی و جهاد فی سیبل الله بودند.

 

 
 

جوانان ما در طول دوران دفاع مقدس همواره به عنوان الگو های برتری برای نسل جوان امروز ما بودند به طوری که در بحرانی ترین روزهای کنونی یعنی در همین بحران بیماری منحوس کرونا شاهد تلاش عاشقانه و ایثارگرانه جوانان نسل سوم انقلاب هستیم که با الگو گرفتن از خط و مشی حضرت علی اکبر(ع) و بی بی زینب کبری(س) به صورت داوطلبانه در بخش های درمانی بیماری کرونا و بخشی دیگر از این جوانان در حوزه دوخت و تولید ماسک، ضدعفونی معابر شهری و روستایی، توزیع بسته های معیشتی در طول شبانه روز در حال خدمت رسانی هستند.

 

 

حضور داوطلبانه جوانان در حوزه های مختلف مبارزه با بیماری کرونا این روزها باعث خلق همدلی و همزبانی در بین آنان برای خدمت بی منت به همنوعان خود شده است.

 

 

وقتی پزشک جوان34ساله و یا پرستار25ساله بیش از 50روز در بیمارستان ها به خصوص در بخش بیماران کرونایی به دور از  خانواده بدون یک روز وقفه و استراحت مشغول خدمت هستند این را چگونه می توان تفسیر و تعریف کرد.

 

 

وقتی پرستاران و پزشکان جوان ما در راه مبارزه با بیماری کرونا عاشقانه جان شیرین خود را تقدیم ارزش ها و آرمان ها می کنند تا بیماران طعم مرگ را نچشند این نشان از رشادت و فداکاری است که تنها با الگو گیری شهدای دشت کربلا صورت گرفته است.

 

 

جالب است که مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه وزیر بهداشت در خصوص رشادت پرستاران و پزشکان جوان که با فداکاری جان خود را  در راه مقابله با کرونا از دست دادند در پیامی آنان را شهید خدمت خطاب کردند: چند روز قبل با داغی که در از دست دادن عزیزان پزشک، پرستار، کادر بهداشتی و خدماتی که در مراکز درمانی بیماران مبتلا به ویروس کرونا ( COVID-19) جانشان را نثار خدمت به بیماران کرده بودند، در سینه داشتم، عریضه ای تقدیم مقام معظم رهبری نمودم که موافقت فرمایند این برباد رفتگان در یاد مانده به عنوان شهدای خدمت محسوب شوند، گرچه سوز جانگداز شهادت این عزیزان همواره مغز استخوانم را خواهد گداخت، مع الوصف موافقت محبت آمیز ایشان که مدافعان سلامت همچون مدافعان حریم مرزهایمان در دفاع مقدس و مدافعان حرم ستارگان تابناک آسمان و شهادت می مانند و می درخشند، افتخاری است برای جامعه بهداشت و درمان کشور که شبانه روز در دفاع از حریم سلامت مردم سرزمینشان جانفشانی می کنند،امید است روح بلند این عزیزان همنشین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باشد.

 

 

آری اینجاست عیار جوانان ایرانی برای همه عالم هستی مشخص می شود و همان گونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به نقش و اهمیت جایگاه جوان در تحقق عدالت اجتماعی و الگوی پیشرفت جامعه اسلامی همواره تاکید داشته و دارند که لازم است مسئولان ما به جوانان در پست های مهم مدیریتی اعتماد کرده تا با جوان گرایی در مسیر سعادت و پیشرفت قرار بگیریم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.