گروه: اخبار استان خبر: 156125 / تاریخ انتشار : 1399/1/17 ساعت : 20:35
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه خبرداد؛

تولید ۲۶ هزار ماسک خانگی بهداشتی در کهگیلویه/اجرای 20 بار عملیات ضدعفونی کل شهر دهدشت

تاکنون ۲۶ هزار ماسک خانگی بهداشتی مورد تایید شبکه بهداشت تولید و توسط گروه های جهادی کهگیلویه بین مردم توزیع شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ با افزایش شیوع کرونا در کشور به خصوص در ایام تعطیلات نوروز، نیروهای مردمی و بسیجی همچون تمامی ادوار پس از انقلاب اسلامی ایران به کمک مردم شتافتند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه در نشست شورای سلامت این شهرستان مجموعه اقدامات سپاه و نیروهای جهادی را در راستای مقابله با ویروس کرونا تشریح کرد و گفت : جا دارد از فرماندار شهرستان تشکر کنم که همواره در حال تلاش و کار شبانه روزی است و وضعیت مطلوب شهرستان نشان دهنده تلاش خوب اعضای شورای سلامت و سایر عواملِ دخیل است.

 

حمزه محقق زاده تصریح کرد: ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه برای مقابله با شیوع کرونا اقدامات خوبی داشت که تولید ماسک به صورت خانگی و کارگاهی از جمله این اقدامات است.

 

وی افزود: تولید ۲۶ هزار ماسک خانگی بهداشتی مورد تایید شبکه بهداشت و توزیع خانه به خانه توسط گروه های جهادی بین مردم از اقدامات موثر برای مقابله با ویروس کروناست. لازم به ذکر است که این ماسک ها دولایه و سه لایه بوده و توسط دستگاه اتوکلاو بیمارستان استریل و ضدعفونی می شوند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه خاطرنشان کرد: به جز ماسک های تولیدی شهرستان، ماسک های باکیفیتی نیز دراستان تولید و برای عرضه به داروخانه ها تحویل داده شد و مختصر هزینه ای که بابت این ماسک ها دریافت می شود فقط هزینه تمام شده آن بوده که با هدف تولید مجدد این هزینه های ناچیز دریافت می شود.

 

وی گفت: آموزش ۱۳۵۰۰ نفر از کسبه و اصناف برای مقابله با بیماری کرونا از دیگر فعالیت هایی است که توسط تیم های تخصصی با هماهنگی شبکه بهداشت شهرستان  صورت گرفت.

 

محقق زاده ادامه داد: یکی از مهمترین فعالیتهایی که توسط ناحیه مقاومت کهگیلویه صورت گرفت، گند زدایی و ضدعفونی معابر، بانک ها ، ادارات و نهادهای مختلف توسط گروه های جهادی بود که برخی از این گروه های جهادی به صورت خودجوش همراهی کردند و تاکنون بیش از ۲۰مرحله عملیات گندزدایی کل شهر و  ضدعفونی بیمارستان دهدشت هم در هفت نوبت صورت گرفت.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه با اشاره به فعالیت های خودجوش گروه های جهادی شهرستان کهگیلویه، تصریح کرد: تولید ۴۵۰۰ شیلد محافظ برای پرسنل بیمارستان دهدشت ،تهیه ۵۵۰ بسته معیشتی و توزیع بین افراد نیازمند که گروه های جهادی به صورت خود جوش انجام دادند و برای توزیع این اقلام شناسایی ها از قبل انجام شد.

 

وی در پایان گفت: راه اندازی ۵ ایستگاه غربالگری و سلامت ، تهیه ۵۰۰ عدد ساق بند ویژه پرسنل بیمارستان و ۶۰۰ مورد کار رسانه ای در قالب کار فرهنگی از جمله اقدامات سپاه و نیروهای مردمی جهادی بود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.