گروه: اخبار استان خبر: 156121 / تاریخ انتشار : 1399/1/17 ساعت : 13:15
در گفت و گو با رئیس اداره صمت کهگیلویه مطرح شد؛

پلمپ 97 واحد متخلف در شهرستان کهگیلویه/ کرونا عامل عدم توزیع برنج دولتی

رئیس صمت شهرستان کهگیلویه بااشاره به پلمپ ۹۷ واحد متخلف این شهرستان از عدم توزیع برنج دولتی به دلیل رعایت شرایط بهداشتی و پرهیز از تجمعات خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس احمد حکیم  در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در پی نامه قائم مقام و رئیس صنعت معدن و تجارت به مراکز استانها و وزارت خانه های بهداشت کشور در خصوص تداوم تولید در واحدهای تولیدی، این فعالیت ها به منظور تامین نیازهای و بهداشتی و درمانی و مراکز درمانی بوده است و به معنای بازگشایی واحدهای صنفی نیست. بر همین اساس واضح است که واحدهای تولیدی از واحدهای صنفی و مشاغل فردی تفکیک شده و در مجموع تناقضی وجود ندارد.

حکیم گفت: در همین زمینه یک واحد تولیدی در شهرستان کهگیلویه با تغییر خط تولید خود روزانه ۱۰۰۰ عدد ماسک تولید کرده و همچنین بسیاری از خیاطان به همین منوال اقدام به تولید ماسک کرده و آن را در بین مردم توزیع کردند.

وی افزود: اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان کهگیلویه در روزهایی که کادردرمان با مسئله ویروس کرونا درگیر بودند و با توجه به اینکه در این روزها بسیاری از صنوق تعطیل و یا بسته شده اند طبیعتاً اختلاف قیمت و یا افزایش قیمت در برخی از کالاها مشاهده شده که این اداره با توجه به وظیفه خود بازرسی هایی را انجام داده و بر اساس این بازرسی ها در ۷۵ گشت مشترک, ۹۷ واحد در شهرستان کهگیلویه پلمپ شد.

وی اظهار داشت : ۳۵۰۰ واحد تعطیل، یک واحد خبازی به دلیل تکرار تخلف پلمپ، ۱۸ واحد به دلیل عدم رعایت بهداشت جریمه و ۴۹ واحد متفرقه به دلیل عدم رعایت بهداشت نیز جریمه شدند.

رییس اداره صمت کهگیلویه با اشاره به مطالبات و گلایه های مردمی گفت: مردم می ‌توانند در صورت مشاهده تخلفات صنف های مختلف با شماره های ۱۲۴ ستاد خبری اداره صمت و  ۱۳۵ تعزیرات تماس حاصل نمایند تا در اولین فرصت ممکن بررسی شود.

وی افزود: در همین زمینه ۱۱۱ گزارش به ستاد خبری اداره صمت مخابره شده که از این تعداد ۳۲ واحد متخلف و به تعزیرات معرفی شدند.

حکیم در مورد کمبود برنج در بازار گفت: با پیگیری های صورت گرفته مشخص شد که در گمرکها برنج وجود دارد اما به دلیل اینکه دولت ارز حمایتی را برداشته است شرکت‌ها از خرید برنج امتناع می کند و این خود به خود باعث کمبود در کشورو افزایش قیمت آن می شود.

وی افزود: سهمیه برنج تخصیص داده شده برای شهرستان کهگیلویه ۶۴ تن است و نزدیک به ۱۸ تن برنج از اسفند ۹۸ موجودی وجود دارد و با توجه به مصوبه شورای سلامت و تأکید اعضای شورا فعلاً امکان توزیع برنج در شهرستان به دلیل تجمع مردم و احتمال افزایش ابتلا به ویروس کرونا امکان پذیر نیست.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه گفت: در خصوص حبوبات و برخی دیگر از کالاها نیز با توجه به شرایط و کاهش تردد خودروهای سنگین و همچنین غیر فعال و یا تعطیل بودن برخی از فروشگاهها و تقاضای مردم برای این کالا، باعث افزایش نسبی قیمت آنها شده که امیدواریم در هفته های آینده این مشکل نیز مرتفع گردد.

وی به افزایش قیمت میوه ها  در بازار اشاره کرد و گفت: با توجه به تعطیلی میدان های میوه و تره بار و کاهش عرضه از سوی آنها  به طورمعمول افزایش قیمت ها به وجود می آید. بازرسان این اداره در گشت های خود با توجه به مشاهده فاکتورهای میوه فروشان، افزایش قیمتی از سوی فروشندگان میوه را مشاهده نکرده و این افزایش را از منشاء و میدان های میوه و تره بار می دانند.

حکیم عنوان کرد: در همین زمینه این اداره برای پاسخگویی به تقاضای مردم در مورد میوه اقدام به راه اندازی باجه هایی برای عرضه میوه دولتی در شهر دهدشت کرد که با توجه به سود بسیار ناچیز آن فقط یک عرضه کننده در میدان اصلی شهر برای فروش میوه دولتی وجود دارد که روزانه ۴ تن میوه با کمترین درصد سود در این باجه به فروش می رسد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.