گروه: اخبار استان خبر: 156112 / تاریخ انتشار : 1399/1/17 ساعت : 12:20

قطع درختان به بحران محرومیت ، گرانی و کرونا در کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان با بیان اینکه قطع در ختان و تولید ذغال در کهگیلویه و بویراحمد وارد مرحله بحرانی شده است گفت : کرونا و پویش در خانه بمانیم فرصتی برای قطع درختان در مهریان ، چنارستان و آبشار یاسوج شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح زاگرس ،کهگیلویه و بویراحمد از دیرباز رنج محرومیت با نامش عجین بوده ، به گونه ای که در سالهای گذشته بحران ، سیل ، زلزله ، آتش سوزی در جنگل ها و مراتع ، کرونا ویروس ، عدم توسعه  به درد های این استان افزوده تا امروز نیز بحران قطع درختان هم به آن اضافه شود . 

جنگل های سرسبز کهگیلویه و بویراحمد با درختان بلوطش یکی از نعمت های خداوند در این استان است که سالهاست دستخوش تعرض انسان با تبر بی قانونی است .

 چوب و زغال این درخت از مرغوبترین چوب‌ها و زغال های تهیه شده در بازار قلیانی هاست و این موضوع یکی از دلایل قطع بی‌رویهٔ این درختان می‌باشد که این جنگل‌ها را تهدید می‌کند. 

غلامحسین حکمتیان در گفتگو با خبرنگار صبح زاگرس با بیان اینکه سایت خبری صبح زاگرس یاری گر ما در سبز ماندن جنگل ها و مراتع استان بوده و همکار خوبی در منابع طبیعی استان است گفت : قطع درختان محدوده آبشار یاسوج تخلف بوده و پرونده قضایی و براورد خسارت تشکیل شده است.


وی ابراز داشت : هرگونه قطع و دست درازی در محدوده منابع طبیعی تخلف آشکار بوده و به شدت برخورد می شود.

حکمتیان قطع درخت در کهگیلویه و بویراحمد را وارد فاز بحرانی ارزیابی کرد و گفت : مردم به طمع قاچاق چوب ، فروش زغال و زمین خواری به جنگ ها و مراتع استان دست درازی می کنند.

این مسئول تصریح کرد : با افزایش جرائم ، اضافه کردن گشت های بازرسی و فرهنگ سازی بدنبال کاهش تخریب طبیعت در استان هستیم .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان در خصوص قطع درختان منطقه چنارستان و مهریان گفت : همکاران ما در این مناطق با پایش مستمر متخلفان را شناسایی و با انها برخورد می شود.

وی همچنین در ادامه به سمپاشی جنگل های استان در مبارزه  با آفت جوانه خوار بلوط اشاره کرد و گفت : کار سمپاشی جنگلهای شهرستان لنده انجام و از امروز کار مبارزه و محلول پاشی لوداب انجام می شود.

حکمتیان در پایان ابراز داشت : از سنوات گذشته تا کنون ۱۳۰ هزار هکتار از جنگلهای استان تحت تاثیر آفت جوانه خوار بلوط قرار گرفته است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.