گروه: اخبار استان خبر: 156029 / تاریخ انتشار : 1399/1/16 ساعت : 12:44

نظارت گزارش کاری اداره صمت در کهگیلویه و بویراحمد/چرا نتایج بازرسی و نظارت در کف بازار مشاهده نمی شود؟

نظارت های دقیق و کارشناسانه بر بازار و برخورد قاطع و جدی با متخلفین خواسته عمومی است که نتیجه آن باید در عمل و کف بازار مشخص باشد؛ مساله ای که با توجه به روند حاکم بر بازار کمتر دیده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها ویروس کرونا به جان تمام دنیا افتاده است و سیاست، اقتصاد، فرهنگ، ورزش و بسیاری دیگر از مسائل را تحت تاثیر خود قرار داده است به طوری که کاملا نوع زندگی مردم را دگرگون کرده است.

 

این روزها بسیاری از مردم خانه نشین شده اند و تنها در موارد ضروری برای تهیه مایحتاج ضروری خود از منزل خارج می شوند؛ از طرف دیگر به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال، بسیاری از اصناف غیرضروری تعطیل شدند و به جز چند صنف ضروری عملا با تعطیلی بازار مواجه هستیم.

 

در روزهایی که بسیاری از کسبه بازار خانه نشین نشین شده اند و از طرف دیگر به خصوص افراد دارای ناتوانی مالی با مشکلاتی در زمینه تامین مایحتاج خود مواجه شده اند اما گرانی برخی اقلام از جمله میوه و تره بار در بازار استان و به خصوص شهریاسوج گلایه های شهروندان را به دنبال داشته است.

 

قیمت میوه و تره بار در روزهای اخیر در بازار افزایش داشته است و البته تفاوت قیمت نیز به چشم می خورد که مسئولان استان دلایلی از جمله نبود بازار عمده عرضه میوه و تره بار در استان و همچنین گرانی خرید از مبدا را عامل گرانی در بازار اعلام کرده اند.

 

در چنین شرایطی یکی از مهمترین مواردی که می تواند زمینه ساز ثبات در بازار باشد نظارت های مستمر و نتیجه بخش است، موضوعی که با وجود اذعان مسئولان دستگاه های نظارتی و رسانه ها، صورت می گیرد اما به نظر می رسد خروجی مناسب نداشته باشد به طوری که تاثیر آن در زندگی مردم دیده نمی شود این در حالی است که مسئولان صنعت و معدن استان اعلام می کنند به صورت روزانه بر بازار نظارت دارند.

 

سوالی که در ذهن بسیاری نقش می بندد این است که چطور با وجود نظارت ها، همچنان شاهد تفاوت قیمت و گرانی در بازار هستیم؟ شاید اگر این بازرسی ها با برخوردهای قاطعانه تر مسئولان با متخلفین همراه می شد این مشکلات در بازار وجود نداشت، لذا انجام بازرسی هایی که تفاوتی در تامین اقلام ضروری شهروندان نداشته باشد فایده ای نخواهد داشت.

 

انجام نظارت های دقیق و کارشناسانه بر بازار و برخورد قاطع و جدی با متخلفین خواسته عمومی است و این بازرسی ها باید به گونه ای باشد که تنها برای گزارش کار و رفع تکلیف نباشد و در عمل موثر باشد؛ موضوعی که به نظر می رسد در روزهای اخیر کمتر به آن توجه شده و همین مساله گلایه شهروندان را به دنبال داشته است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.