گروه: اخبار استان خبر: 156020 / تاریخ انتشار : 1399/1/16 ساعت : 11:42
پزشکان کهگیلویه و بویراحمدی مطرح کردند

استفاده از کدام ماسک ها در مقابله با کرونا مناسب تر است؟/آیا مشکل با قرنطینه خانگی حل می شود؟‍

متخصص بیماری های عفونی گفت:استفاده از ماسک های n95 توسط افراد عادی نیاز نیست و این ماسک ها برای کادر درمان مورد استفاده قرار می گیرد که از نزدیک با مریض ارتباط دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ذاکر سعیدی نژاد متخصص بیماری های عفونی در خصوص  شیوع ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن گفت: همه افراد موظف هستند در خانه بمانند حتی اگر هیچ گونه علائمی نداشته باشند، شاید فرد در دوران نهفتگی است بنابراین باید در خانه بماند تا این بیماری را به دیگران منتقل نکند.

 

سعیدی نژاد گفت: یکی از راه های انتقال ویروس کرونا از طریق تماس دست است، شست و شوی دست ها خیلی ضروری است و حتما به صورت مکرر توصیه می شود.

 

وی در پایان افزود: یکی دیگر از راه های انتقال از طریق تنفسی یا قطرات دهانی است که اگر کسانی به اجبار می خواهند در مکانی شلوغ حضور پیدا کنند و ممکن است یک نفر از آنها مبتلا باشد از ماسک استفاده کنند، استفاده از ماسک های n95  نیاز نیست و این ماسک ها برای کادر درمان مورد استفاده قرار می گیرد، که بالای سر مریض حاضر می شوند و از نزدیک با مریض ارتباط دارند.

 

صلاحت پور دیگر پزشک کهگیلویه و بویراحمدی نیز در خصوص استفاده از ماسک گفت: در منزل نیازی به استفاده از ماسک نیست و موارد استفاده از ماسک بیشتر مربوط به مکان های شلوغ و تجمعات است.

 

وی در خصوص این که چه نوع ماسکی بیشتر باید مورد استفاده قرار بگیرد بیان کرد: افراد عادی از ماسک معمولی می توانند استفاده کنند و ماسک N95 برای کادر درمانی و کسانی است که بیشتر درگیر بحران کرونا هستند.

 

صلاحت پور با بیان این که فرد مبتلا باید این بیماری را جدی بگیرد و  پیگیر بیماری خود باشد، افزود: فاصله ها رعایت شود و بدانیم که این ویروس و این بیماری درب خانه ماست پس ما باید مراقبت را اولویت اول خود قرار دهیم.

 

صلاحت پور در پایان گفت: رعایت بهداشت فردی را اولویت اول برای خود بدانیم و به تیم  پزشکی و کادر درمانی اطمینان کامل داشته باشیم چرا که در صورت مواجه شدن با علائم اولیه سرماخوردگی و عفونت های تنفسی با جدیت و با صداقت و با تمام توان در خدمت همشهریان هستند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.