گروه: اخبار استان خبر: 156015 / تاریخ انتشار : 1399/1/16 ساعت : 08:19
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مطرح کرد

جدیدترین آمار و اخبار از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/بهبودی 50 بیمار مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به تشریح جدیدترین آمار و اخبار از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ۶۷۰ بیمار مشکوک به کرونا  در بیمارستان، ۶۱۳ نفر ترخیص و هم اکنون ۵۷ نفر بستری هستند.

 

پرویز یزدان پناه بیان کرد: از تعداد 2 هزار و ۷۰۰ نمونه اخذ شده پاسخ دو هزار و ۱۵۰ مورد را دریافت کرده‌ایم و تعداد بیماران مثبت کرونایی در این استان به 176 نفر رسیده است.

 

وی افزود: تاکنون ۸ مرگ در استان به دلیل ابتلا به کرونا ثبت شده است، میزان مرگ و میر کرونایی‌ها در این استان ۵ درصد و  افراد فوت شده دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

 

یزدان پناه ادامه داد: بیماریابی فعال، نمونه گیری از خانواده افراد بیمار، افرادی که با آنان در تماس بوده‌اند و افرادی که از شهرهای آلوده آمده‌اند، از مهمترین برنامه‌های در دستور کار است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: 98 درصد از جمعیت استان تا کنون  غربالگری شده که بالاترین درصد در کشور را داریم و همچنین  در زمینه تعداد نمونه نسبت به جمعیت پیشرو هستیم.

 

 یزدان پناه بیان کرد: با توجه به اینکه  میزان پراکندگی بیماران کرونایی در مناطق مختلف استان حضور دارند، اظهار کرد: بیشترین آمار ابتلا به کرونا در یاسوج با دارا بودن ۸۵ بیمار  و با میزان بروز ۲۳٫۷ دهم در یک‌صد هزار نفر است در کشور ۶۳ در یک‌صد هزار نفر است.

 

وی در پایان خواستار رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم شد و گفت: امیدوارم با نمونه گیری کافی افراد ناقل را شناسایی و شاهد ریشه کن شدن کرونا باشیم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.