گروه: اخبار استان خبر: 156010 / تاریخ انتشار : 1399/1/15 ساعت : 22:15

خبر صبح زاگرس مسئولان استان را به بازار یاسوج کشاند/معاون استاندار: مغازه های متخلف را پلمپ کنید+تصاویر

پس از درج یک گزارش خبری مبنی بر گرانی در بازار،معاون اقتصادی استاندار به همراه بازرسان صنعت و معدن، و همچنین نماینده های تعزیرات و اصناف اقدام به بازدید از بازار شهر یاسوج کردند و به بررسی شرایط بازار پرداختند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  در روزهای گذشته مردم استان گلایه هایی از افزایش قیمت محصولات غذایی در کهگیلویه و بویراحمد داشتند و این موضوع سبب شد تا به پس از درج یک گزارش خبری (اینجا را بخوانید) مبنی بر گرانی در بازار،معاون اقتصادی استاندار به همراه بازرسان صنعت و معدن، و همچنین نماینده های تعزیرات و اصناف اقدام به بازدید از  بازار شهر یاسوج داشته باشندو به بررسی شرایط بازار بپردازند.

 

در همین خصوص معاون اقتصادی استاندار در گفت و گو با پایگاه خبری صبح زاگرس در خصوص گرانی اقلامی مانند میوه و تره بار گفت: در سطح شهر یاسوج مکان های مختلفی برای توزیع میوه  شب عید در قالب تنظیم بازار صورت گرفته است.

صمیمی دوست بیان کرد: قیمت سیب در این غرفه ها 5 هزار تومان و پرتقال با قیمت 6500 تومان عرضه می شود، این دو محصول به عنوان محصول غالب شب عید در سطح شهر توزیع شده است.

 

وی افزود: 600 تن میوه تنظیم بازار در همان روزهای ابتدایی برای توجه به نیاز اقشار مختلف مردم تامین شد، در شرایط حاضر با توجه به طرح تنظیم میوه شب عید تا 15 فروردین ادامه داشت اما  تاکنون 350  تن میوه به بازار تزریق شده است و 250 تن دیگر را تا پایان فروردین ماه به بازار عرضه خواهد شد.

 

صمیمی دوست اضافه کرد: محصولاتی مانند سیب و پرنقال و سایر محصولات در سطح شهر با قیمت های چندبرابر به دست مردم می رسد.

 

صمیمی دوست گفت: این سوال وجود دارد چرا با وجود میوه های با کیفیت مناسب مانند پرتقال و در مکان های تنظیم بازار برخی از هم استانی ها به بازارهای سطح شهر مراجعه کرده و میوه ها را با قیمت های بیشتر خریداری می کنند.

 

در ادامه بازدید، تعدادی از صنف های شهر یاسوج مورد برررسی قرار گرفت

 

در این بازدید ها تخلفاتی از قبیل عدم درج قیمت محصولات، گران فروشی، عدم داشتن فاکتور خرید و همچنین اختلاف قیمت ها در بخش های مختلف بازار مشاهده شد.

 

مشاهده تخلفات با واکنش مسوولان مربوطه مواجه شد و سبب تشکیل پرونده تخلف توسط صنعت و معدن و ارسال به تعزیرات شد.

 

لازم به ذکر است یکی از گلایه های معاونت اقتصادی استاندار نبود برخورد کنترل کننده نظیر پلمپ مغازه های متخلف خطاب به دستگاه هایی نظیر تعزیرات بود.

 

طبق بررسی های صورت گرفته  از بازار سطح شهر یاسوج، مشاهده شد نظارت توسط صنعت و معدن و تعزیرات انجام می شود اما اتخاذ تصمیمات بازدارنده و کنترل کننده که بتواند زمینه کاهش تخلفاتی نظیر گران فروشی، درج قیمت، ارئه فاکتور خرید و حتی در برخی صنف ها به دلیل  عدم رعایت نکات بهداشتی در ایام کرونا است، با اقدامات متناسب با قانون نظیر  پلمپ و نصب برچسب های مشخص کننده افراد متخلف  جهت اثر گذاری بیشتر در موضوع کنترل بازار و تنیظم قیمت ها توسط این سازمان ها کمتر صورت گرفته است.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 

 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.