گروه: اخبار استان خبر: 156008 / تاریخ انتشار : 1399/1/16 ساعت : 08:10

بررسی وضعیت رعایت نکات بهداشتی در جایگاه های عرضه سوخت/وقتی کارگران دست به جیب می شوند+تصاویر

بررسی وضعیت رعایت نکات بهداشتی در جایگاه های عرضه سوخت نشان می دهد مشکلاتی از جمله کمبود دستکش و مواد ضدعفونی کننده در برخی از آن ها وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  شهروندان برای تامین سوخت  خودروها به پمپ بنزین ها مراجعه می کنند، این سوال مطرح است در شرایط کرونایی چه اندازه رعایت بهداشت محیطی در جایگاه های سوخت صورت می گیرد.

 

یکی از موضوعاتی که با گسترش شیوع کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد، مورد توجه قرار گرفته است رعایت نکان بهداشتی و پیشگیری به منظور جلوگیری از ابتلا به این بیماری است.

 

در همین خصوص سازمان ها و ارگان ها به سهم خود و به روش های مختلف طبق قانون و ابلاغیه ستاد کشوری مرکز مبارزه و پیشگیری از کرونا گام هایی را برداشته اند.

 

وزارت بهداشت طی دستورالعمل های مختلف بهداشتی همه مردم کشور را به رعایت نکات بهداشتی توصیه کرده است، در همین رابطه مردم تا حدود زیادی با قرنطینه خانگی و در خانه ماندن، و کاهش سفرهای نوروزی برای مبارزه با این ویروس گام برداشته اند.

 

یکی از نیازهایی که  برای مردم مورد توجه بوده، سوخت گیری در جایگاه های سوخت به صورت روزانه است، در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی توسط جایگاه داران و مردم، بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا اضافه خواهد شد.

 

در همین رابطه بازدیدهای میدانی  از برخی پمپ بنزین های شهر یاسوج  برای بررسی نکات بهداشتی صورت گرفت.

 

شواهد حاکی از آن است برخی جایگاه ها مجهز به دستکش بهداشتی یا حتی مواد ضدعفونی نیستند، در بررسی چرایی این موضوع  برخی کارگران بیان داشتند به صورت روزانه اقدام به خرید دستکش و ماسک با هزینه شخصی خود می کنند و در برخی موارد توان خرید ندارند.

فردی دیگر بیان داشت با اینکه به نظر می رسد وظیفه جایگاهدار سوخت است که اقدام به خرید دستکش داشته باشد اما با هزینه خودمان خرید می کنیم و با وضع پایین حقوق ها در برخی موارد توان خرید نداریم.

 

کارگری دیگر بیان داشت: برای نکات بهداشتی در بسیاری از اوقات خودمان سوخت گیری می کنیم اما در طرف مقابل برخی افراد و شهروندان هستند که تمایل دارند خود آنها سوخت گیری کنند و این موضوع تا حدودی می تواند آسیب هایی را به همراه داشته باشد.

 

در همین خصوص از یک جایگاه دار عرضه سوخت در خصوص نبود دستکش سوالی مطرح شد، وی در پاسخ گفت: دستکش و حتی مواد ضدعفونی که بتواند نیازها را برطرف کند در دسترس نیست و  بنابراجبار اقدام به استفاده از کسیه فریز به جای دستکش می شود.

 

با توجه به نیاز روزمره مردم به فرآورده های سوختی، لازم است مقوله رعایت بهداشت این جایگاه ها و همچنین نظارت بر توزیع اقلام بهداشتی توسط شرکت فرآورده های نفتی استان برای مقابله با کرونا مورد نظارت قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.