گروه: اخبار استان خبر: 155965 / تاریخ انتشار : 1399/1/14 ساعت : 21:00
در گفت و گو با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چرام مطرح شد؛

فعالیت 50 خیاط داوطلب در کارگاه تولید ماسک چرام/فعالیت 9 ایستگاه ایست و بازرسی در ایام عید در چرام

پوربهشت گفت: در کارگاه روستای شیخ حسین 3هزار ماسک تولید شد و تولید 20 هزار ماسک دیگر را نیز در دستور کار دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ با افزایش شیوع کرونا در کشور به خصوص در ایام تعطیلات عید نیروهای مردمی و بسیجی همچون تمامی ادوار پس از انقلاب اسلامی ایران تلاش های فراوانی انجاده دادند که بر کسی پوشیده نیست.

 

حضور در تمامی بحران‌ها و اتفاقات خوشایند در کشور همواره با مدد و نیروی بسیجی و مردمی تقویت شده و مشکلات را از پای در آورده است. اینک هم با شیوع ویروس کرونا، سپاه ناحیه چرام  آماده رویارویی با ویروس منحوس کرونا است و در همین زمینه به کمک سربازان عرصه بهداشت و درمان شتافتند.

 

علی اصغر پوربهشت فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام در گفت و گو با خبرنگار  صبح زاگرس در مورد فعالیت های این ناحیه در مبارزه با ویروس کرونا گفت: از همان روزهای ابتدایی با تشکیل قرارگاه شهید سلیمانی و سازماندهی گروه های جهادی  در چندین نوبت اقدام به گند زدایی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی صورت گرفت و علاوه بر تهیه آب ژاول برای ضدعفونی معابر، 10 هزار لیتر آب ژاول نیز در شهرستان توزیع شد.

 

 

پوربهشت گفت: حضور مداوم بسیجیان در ورودی و خروجی های شهرستان به خصوص در روستا ها در روزهای ابتدایی و کنترل شهر چرام نیز از روز 4 فروردین جهت جلوگیری از ورود و خروج خودروهای غیر بومی صورت گرفت که از دیگر فعالیت های بسیجیان ناحیه چرام است و با همکاری نیروی انتظامی تا کنون کنترل خوبی صورت گرفت.

 

وی به سایر فعالیت های این ناحیه در روزهای کرونایی اشاره کرد و گفت: با کمک خیرین ۶۰۰بسته بهداشتی،به ارزش هر بسته 100 هزارتومان و ۲۰۰بسته معیشتی به ارزش هر بسته300 هزار تومان با کمک سپاه فتح استان تهیه و بین افراد نیازمند توزیع شد.

 

پوربهشت گفت: در شهرستان چرام سه کارگاه تولید ماسک درچرام ، روستای شیخ حسین و سرفاریاب راه اندازی شد. در کارگاه چرام به اندازه تولید 20 هزار ماسک مواد اولیه تهیه شده که تا کنون 8 هزارماسک تولید و توزیع شده است. و این کارگاه با 50 خیاط داوطلب از روز 29 اسفند به صورت روزانه در حال فعالیت هستند و همه این فعالت ها با نظارت شبکه بهداشت صورت گرفته است.

وی افزود: تا کنون قریب به 10 میلیون تومان برای تهیه ماسک ها هزینه شده که تمام هزینه ها از طریق خیرین و کمک های مردمی پرداخت شده است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت چرام گفت:  در کارگاه روستای شیخ حسین 3هزار ماسک تولید شده وتولید 20 هزار ماسک دیگر را نیزدردستور کار دارند. کارگاه سرفاریاب نیز تا کنون 3 هزار ماسک تولید و توزیع کرده و روزانه نزدیک به هزار ماسک در این کارگاه تولید می شود.

 

پوربهشت گفت:  از روز 3 فروردین به صورت جدی تر فعالیت های ایست و بازرسی در ورودی و خروجی های شهرستان چرام راه اندازی شد که در این راستا 9 ایستگاه ایست و بازرسی فعال هستند که در این ایسگاه ها هم بسیجیان و هم پاسداران ناحیه حضور داشتند.

 

وی افزود: تعداد 5 هزار ماسک از قرارگاه شهید سلیمانی استان دریافت کرده و به داروخانه های شهرستان تحویل داده شد تا بخشی از نیازها در این زمینه نیز تامین گردد.

 

وی در پایان گفت: بسیجیان و پاسداران این ناحیه تا زمانی که لازم باشد و ویروس کرونا ریشه کن نشود برای مقابله با آن تلاش می کنند و از هیچ اقدامی مضایقه و کوتاهی نخواهد کرد و  با توکل بر خدا همه با هم این ویروس را شکست خواهیم داد.

 

تصاویر تکمیلی در ادامه آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.