گروه: اخبار استان خبر: 155939 / تاریخ انتشار : 1399/1/13 ساعت : 21:30
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد؛

راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی کرونا در استان خبر داد و گفت : ایثار مردم در قطع شیوع ویروس کرونا کمتر از ۸ سال دفاع مقدس نیست.

پرویز یزدان پناه در گفتگو با  صبح زاگرس گفت : مردم کهگیلویه و بویراحمد سابقه درخشانی در ۸ سال دفاع مقدس و ۴۰ ساله انقلاب اسلامی داشتند و کار امروز انها در سیزده بدر و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا کمتر از ۸ سال دفاع مقدس نیست .


وی با تقدیر از مردم که از ابتدای شیوع این ویروس در استان خوب توانستند سلامتی را مدیریت کنند گفت : انتظار ما شیوع گسترده ای تا ۲۰ فروردین ماه ۹۹ بود اما مردم با رعایت بهداشت و قطع زنجیره های شیوع به خوبی توانستند از شیوع گسترده جلوگیری کنند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از نمونه گیری روزانه بیش از ۲۰۰ بیمار مشکوک در استان خبر داد و گفت :  ما روزانه مبتلایان مثبتی در استان داریم اما این رشد بر اساس ارزیابی ها نبوده و این نشانه رعایت کردن طرح فاصله گذاری اجتماعی است .

یزدان پناه گفت اگر مردم طرح فاصله گذاری اجتماعی را بی خوبی رعایت کنند می توانیم شاهد قطع زنجیره شیوع کووید ۱۹ در استان باشیم .

وی در ادامه گفت : طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد و به شرط سیر نزولی این بیماری و رعایت مردم ممکن هست این طرح تمدید نشود و اگر مردم رعایت نکنند و قطع کننده زنجیره نباشند طرح ادامه پیدا می کند.

یزدان پناه  از راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی کرونا در استان خبر داد و گفت در اولین اقدام ۵۰ نمونه به این آزمایشگاه ارسال می شود و با محقق شدن این مهم می توانیم شاهد نمونه گیری های بیشتری در استان باشیم .

وی ابراز داشت: جواب این 50 آزمایش برای آزمایشگاه انستیتو پاستور تهران ارسال خواهد شد و امیدواریم در صورت تایید از روز شنبه این آزمایشگاه به طور رسمی شروع به کار نماید.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.