گروه: اخبار استان خبر: 155872 / تاریخ انتشار : 1399/1/13 ساعت : 10:00

زیبایی های قلعه ریسی در مرقد امامزاده سید محمد(ع) در قاب دوربین

امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن تمام بقاع متبرکه این مرقد مطهر نیز بسته شده تا از تجمع مسافرین و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این مکان جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها با شیوع بیماری کرونا و تشدید ورود و خروج مسافرین به شهرهای مختلف و همچنین به جهت همکاری با کادرهای درمانی بسیاری از مردم در خانه نشسته و  در این روزهای تعطیلات عید نوروز به جای اینکه جان خانواده و همشهریان خود را به خطر اندازند از مسافرت کردن خودداری میکنند.

 

اما با این حال این پایگاه خبری برخی از جاذبه های دیدنی استان را برای بازدید مجازی مخاطبان آماده و منتشر کرده تا آن ها نیز در این روزهای کرونایی از دیدن تصاویر زیبا لذت ببرند.

 

امامزاده محمود (ع) یکی از مشهورترین بقاع متبرکه استان کهگیلویه وبویراحمد است که از زمان‌های گذشته مورد توجه مردم با ایمان و مکانی برای تمسک و توسل اهل معرفت بوده است.

 

به گفته مردم چند سال قبل، زائرین آن بزرگوار راهی سخت و کوهستانی را با پای پیاده و یا استفاده از چارپایان طی می‌نمودند، اما امروزه وجود جادة آسفالته، وسایل حمل و نقل عمومی و امکانات رفاهی موجب گردیده تا زوار بیشتری توفیق زیارت آن حضرت را پیدا کنند. به طوری که در طول شبانه‌روز حدود صدها نفر به این مکان مقدس زیارتگاهی وارد می‌شوند و شب را در این محل بیتوته می‌کنند.

 

 

در مجموع آنچه قرائن و گفتار و شواهد تاریخی و بیشتر منابع و کتب انساب می‌توان نتیجه متقن و معتبر گرفت، نسب ‌نامه امامزاده علی سادات و امامزاده محمود مشهور به سید محمید با هفت الی هشت واسطه به ترتیب ذیل به حضرت امام محمد تقی‌الجواد (ع) منتهی می‌گردد:امامزاده محمد محمود مشهود به سید محمید بن ابوعبدالله احمد ابن ابوالحسن موسی نقیب ابن ابوعبدالله احمد النقیب ابن ابوعلی محمد الاعرج ابن ابو‌المکارم احمد بن ابی احمد موسی المبرقع بن الامام الجواد محمد‌تقی (ع).

 

امامزاده سید محمود در روستای بی سیدون در نزدیکی شهرقلعه ریسی واقع شده است و هر ساله زائران فراوانی از اقصا نقاط کشور و استان کهگیلویه و بویر احمد به این مرقد متبرکه مسافرت می کنند. اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن تمام بقاع متبرکه این مرقد مطهر نیز بسته شده تا از تجمع مسافرین و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این مکان جلوگیری شود.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.