گروه: اخبار استان خبر: 155827 / تاریخ انتشار : 1399/1/11 ساعت : 19:36

تخریب کامل پل رود سمه بر اثر سیل + تصویر

پل دو روستای پای پره و رودسمه از توابع بخش دیشموک بر اثر طغیان رودخانه و سیلاب تخریب شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پس از بارش باران روزهای گذشته و اعلام خطر آب گرفتگی و وقوع سیل در مناطق مستعد استان کهگیلویه وبویر احمد، شهر دیشموک همچنان با خطرات سیلابی شدن رودخانه ها دست و پنجه نرم می کند.

 

یکی از مناطقی که موجب خسارت بر اثر سیل شده روستای "رود سمه" بخش دیشموک است که تخریب پل ارتباطی روستا موجب اختلال در تردد مردم به بخش دیشموک و سایر مناطق شده است. 

 

با توجه به بارش های اخیر باران و احتمال بارش های دوباره لزوم ورود دستگاه های اجرایی در بخش دیشموک بیش از پیش احساس می شود.

 

رود سمه یکی از مناطق دیشموک است که در زمان بارندگی ها آسیپ پذیر بوده و بارهای بار با بارش باران پل ارتباطی این روستا با شهر تخریب شده و دراین شرایط اگر شخصی بیمار شود انتقال آن به بیمارستان عملا با وسایل نقلیه غیر ممکن است و بی توجهی به این امر می تواند اثرات غیر قابل جبرانی را بوجود آورد.

 

 

گفتنی است سال گذشته نیز بر اثر بارش باران و وقوع سیل در مناطق مختلف کهگیلویه بیشترین خسارت ها متوجه بخش دیشموک شده بود که قطع و افتادن عمو های برق، تخریب چند پل ارتباطی روستاها و تخریب منازل مسکونی از جمله آن ها بوده است.

 

گفتنی است تاکنون چندین بار وعده ساخت پل مقاوم بر روی رودخانه خروشان سمه توسط مسئولین ذیربط به مردم داده شد ولی تاکنون چنین وعده ای عملیاتی نشده و همچنان مردم این دو روستا با اولین بارش راه ارتباطی شان قطع خواهد شد.

 

تصویر ارسالی از شهروند خبرنگار صادق قادری

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.